•  Szkolne koło kulinarne

smiley    W roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole rozpoczęło działalność koło kulinarne. W zajęciach biorą udział uczniowie klas starszych i młodszych ( w zależności od stopnia niepełnosprawności).

smiley    W planie dydaktycznym kółka uwzględnione zostały najważniejsze zagadnienia z zakresu organizacji i higieny żywienia, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego odżywiania. Jego głównym zaożenie jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką gotowania i właściwego serwowania potraw. W trakcie zajęć poruszane są też takie tematy jak:

• BHP podczas przygotowania posiłków
          • wartości odżywcze warzyw i owoców
          • znaczenie mleka dla młodego organizmu
          • produkty mięsne i ich wartość

smiley     Zajęcia odbywają się w wesołej i swobodnej atmosferze. Ważną rolę odgrywają w pracy koła zajęcia praktyczne, na których uczniowie zdobywają umiejętności przydatne w życiu codziennym. Zajęcia kulinarne są bardzo lubiane przez dzieci także ze względu na wspólną degustację wykonywanych potraw. Dzięki tym zajęciom nasi uczniowie integrują się, uczą współpracy i współdziałania. Uczniowie poprzez zabawę dowiadują się mnóstwo ciekawych rzeczy. Uczą się także rozpoznawać składniki, łączyć je ze sobą i wspólnie pracują na tworzeniu efektu ostatecznego.

smiley      Zajęcia kulinarne są bardzo przydatne i lubiane przez dzieci, głównie ze względu na degustację wykonanych potraw. Najwspanialszym elementem staje się radość ze wspólnie zrobionego pożywienia.