• Szkolne koło informatyczne

smiley   Jednym z zadań  naszej szkoły jest wszechstronny rozwój ucznia we wszystkich sferach jego osobowości oraz wyposażenie go w podstawowe umiejętności informatyczne, umożliwiające sprawne poruszanie się w otaczającym świecie. W wielu dziedzinach stosowana jest technologia informatyczna, dlatego też jej znajomośc ułatwi naszym uczniom  funkcjonowanie w codziennym życiu.

smiley     Wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji jest dziś niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie. Aby temu sprostać, należy wdrażać również niepełnosprawne dzieci do posługiwania się podstawowymi funkcjami komputera jak najwcześniej.

smiley     Dzięki opanowaniu przez uczniów naszej szkoły umiejętności korzystania z technologii informacyjnej nauka staje się dla nich bardziej atrakcyjna i efektywna. Podczas realizacji programu koła informatycznego pragniemy przybliżyć uczniom podstawowe formy wykorzystania komputera w nauce, pracy i zabawie.

smiley     Program zajęć koła przeznaczony jest dla grupy uczniów ze szkoły podstawowej specjalnej i gimnazjum. Nasze spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu po jednej godzinie. Mają one charakter  zajęć grupowych i indywidualnych.