• Szkolne koło  plastyczne

smiley     Koło plastyczne oferuje zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Na zajęciach uczniowie oprócz tradycyjnych, uczą się również nowych technik plastycznych, takich jak:

• prace origami
          • prace z gliny
          • prace z  modeliny
          • prace masy solnej
          • malowanie na szkle
          • malowanie węglem

smiley      Wykonują prace zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach koła.  Pracują samodzielnie lub z bezpośrednim wsparciem nauczyciela zgodnie z indywidualnymi możliwościami.

smiley      Wychowankowie pomagają także nauczycielom w wykonywaniu dekoracji szkolnych, troszczą się o estetykę i wystrój sal szkolnych. Prezentują własne prace na wystawkch i  gablotach.  Z powodzeniem biorą udział w konkursach szkolnych,  powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich.  Mogą sie pochwalić licznymi zdobytymi  nagrodami i wyróżnieniami.

smiley     Cele prowadzonych zajęć w ramach szkolnego koła plastycznego:

• Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych uczniów
          • Stwarzanie możliwości rozwijania talentów uczniów
          • Sprzyjanie rozwojowi ekspresji plastycznej dziecka
          • Wyzwalanie kreatywnej postawy dziecka
          • Sprzyjanie wszechstronnego rozwoju dziecka.