- Rok skolny 2024/2025
- Rok szkolny 2023/2024
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019 / 2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
Rok skolny 2024/2025
11.04.2025 - Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje to nie tylko czas duchowego przygotowania, ale także okazja do integracji uczniów i pogłębienia ich wiary. 11 kwietnia 2025r. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielkopostnej Drodze Krzyżowej, której przewodniczył ks. Bohdan Sawicki. Rekolekcje były dla nas okazją do zatrzymania się w codziennym zabieganiu, przemyślenia relacji z Bogiem i drugim człowiekiem oraz umocnienia w wierze.
10.04.2025 - Regionalny Konkurs "Palma Wielkanocna"
Uczniowie klas edukacyjno-terapeutycznych 1-3 wzięli udział w 27. Regionalnym Konkursie na wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowanym przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Do konkursu zgłoszono 531 palm. W kategorii Ośrodki Szkolno- Wychowawcze nasi Uczniowie otrzymali 2 Nagrodę. Gratulujemy9.04.2025 - Światowy Tydzień Pieniądza
Global Money Week (GMW) to coroczna, międzynarodowa kampania edukacji finansowej skierowana do dzieci i młodzieży na całym świecie. W 2025 roku odbyła się już 13. edycja tego wydarzenia, zaplanowana na okres od 17 do 23 marca.
Organizatorem kampanii jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD/INFE), a jej polskim koordynatorem jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.
9 kwietnia 2025 r. uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w międzynarodowej kampanii Global Money Week (GMW), znanej w Polsce jako „Światowy Tydzień Pieniądza”.
Podczas tegorocznej edycji uczniowie rozpoczęli działania od wysłuchania opowiadania o historii pieniądza, jego roli w gospodarce oraz funkcjach, takich jak: środek wymiany, miernik wartości i środek przechowywania wartości. W dalszej kolejności uczestniczyli w warsztatach dotyczących finansów, gdzie dowiedzieli się o różnych metodach oszczędzania pieniędzy, zasadach funkcjonowania banków oraz zarządzania budżetem domowym. Poznali także pojęcia takie jak konto bankowe, bankomat, karta płatnicza czy płatność Blikiem.
Jednym z ciekawszych elementów zajęć była prezentacja zatytułowana „Czarodziejska sakiewka”, w której zaprezentowano monety i banknoty będące w obiegu w Polsce. Uczniowie wzięli również udział w quizie pod nazwą „Co wiemy o pieniądzach?”, w ramach którego poznali popularne przysłowia związane z pieniędzmi i próbowali wyjaśniać ich znaczenie. Zastanawiali się też nad wpływem planowania zakupów na budżet domowy oraz uczyli się, jak dobrze przygotować się do zakupów, aby maksymalnie efektywnie zarządzać swoimi środkami.
Uczniowie mieli okazję praktycznie ćwiczyć zarządzanie określoną sumą pieniędzy, przeliczanie ich oraz wydawanie reszty. Przy okazji rozwijali swoje umiejętności matematyczne, uczyli się zasad odpowiedniego zachowania, cierpliwości oraz uprzejmości.
9.04.2025 - Koncert "Muzyka Europy"
9 kwietnia 2025 roku uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie „Muzyka Europy”, zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Młodzi artyści zabierali dzieci i młodzież w podróż do najpiękniejszych europejskich miast, pełnych artystycznej atmosfery, sztuki i muzyki. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Sitarskiej oraz całemu zespołowi Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach. Dla naszych uczniów był to wyjątkowy moment na odkrywanie piękna muzyki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia muzyczne i liczymy na przyszłe koncerty.
4.04.2025 - Nabożeństwo w Cerkwii Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach
W piątek grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach uczestniczyła w nabożeństwie w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach. Prawosławni uczniowie mieli także możliwość uczestniczyć w Spowiedzi i Pryczastii.
4.04.2025 - Mozaikowe warsztaty
W naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z mozaiki szklanej. Uczniowie dowiedzieli się o technikach układania mozaik i rodzajach szkła, a następnie stworzyli piękne, kolorowe kompozycje. Zajęcia te rozwijały umiejętności manualne, pobudzały wyobraźnię i integrowały uczniów.Były to niezwykle udane warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na więcej takich spotkań w przyszłości.3.04.2025 - Szkolne Zawody Pływackie
W naszej szkole odbyły się Szkolne Zawody Pływackie, które zostały zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Wszyscy dali z siebie 100%, a doping był niesamowity. Było mnóstwo sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim świetna zabawa i integracja! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, a pracownikom MOSiR – Pływalnia Wodne Tarasy za pomoc i oddanie podczas wszystkich zajęć na pływalni.
3.04.2025 - Zwierzęta domowe
W ramach zajęć o zwierzętach domowych uczniowie mieli okazję spotkać niezwykłego gościa – psa terapeutę o imieniu Amber. Podczas tego spotkania zapoznali się z zasadami prawidłowego zachowania w bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem. Dowiedzieli się, co to znaczy mieć zwierzę i jakie wiążą się z tym obowiązki. Mieli także okazję obserwować zadania, które wykonywała Amber oraz aktywnie uczestniczyć w interakcji z psem. Spotkanie to znacząco poszerzyło wiedzę uczniów o świecie zwierząt. Udział w zajęciach był zarówno radosnym, jak i pouczającym doświadczeniem, które z pewnością pozostanie w pamięci uczestników. Spotkanie było interesujące, angażujące i pełne pozytywnych emocji, co pomogło przełamać barierę lęku przed zwierzętami. Zajęcia z Amber były doskonałą okazją do nauki i zabawy, wzmacniając więź między uczniami, a zwierzętami oraz rozwijając ich empatię i odpowiedzialność.
3.04.2025 - Zajęcia z ogrodnictwa
Na zajęciach z ogrodnictwa uczniowie poznają bliżej pracę ogrodnika. Praca w ogrodzie szkolnym pozwala na wyrabianie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym. Terapia ta pozwala wyuczyć systematyczności i odpowiedzialności w planowaniu prac w ogrodzie. Działania podejmowane podczas pielęgnacji roślin pozwalają uczniom na rozwój intelektualny. Prace na świeżym powietrzu uwrażliwiają na życie w zgodzie z naturą. Ogrodnictwo niesie za sobą walory estetyczne - sadzenie kwiatów, obserwowanie ich rozwoju, zbieranie kwiatów i ziół . Funkcja terapeutyczna zajęć pozwala uczniom utrwalać efekt swojej pracy i zachęca do dalszego działania i rozwoju.
2.04.2025 - Zajęcia w SPdP
Co tydzień próby wykonywania różnych czynności pracy na zajęciach przysposobienia do pracy pozwalają uczniom na szlifowanie nowych umiejętności i zdobywanie cennego doświadczenia. Aktywizacja zawodowa jest dla nas bardzo ważna. Pomagamy naszym uczniom zyskać pewność siebie, rozwijać kompetencje i lepiej przygotować się do wkroczenia w dorosłe życie. W trakcie zajęć z zakresu prac biurowych doskonalimy ich umiejętności posługiwania się narzędziami i urządzeniami biurowymi oraz zachęcamy do wykonywania prostych czynności pracy z tej dziedziny postępując zawsze zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy.Uczniowie zapoznają się również z podstawami szycia. Zajęcia te rozwijają umiejętności manualne oraz mają na celu zapoznanie z technikami szycia prostych projektów.Zaangażowanie młodzieży i ich ciężka praca są godne podziwu i na pewno przyniosą znakomite rezultaty w przyszłości.27.03.2025 - Wyjście do sklepu zoologicznego
Dziś uczniowie klas I-IV SP udali się do sklepu zoologicznego. Celem wyjścia była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Dzieci oglądały zwierzęta dostępne w sklepie, poznały ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt. Uczniowie mieli okazję dotknąć i pogłaskać wybrane zwierzaki oraz nakarmić rybki.
27.03.2025 - Wyjście do restauracji „Lepirożek"
Jednym z wielu celów zajęć edukacyjno-terapeutycznych w szkole przysposabiającej do pracy jest kształcenie nowych umiejętności umożliwiających samodzielne, niezależne funkcjonowanie uczniów, dlatego też, po wcześniejszych rozmowach i przygotowaniach na zajęciach, wybraliśmy się do restauracji „Lepirożek”. Wykorzystaliśmy tą naturalną sytuację życia codziennego do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, prowadzenia rozmowy, kulturalnego zachowania w miejscu publicznym. Ćwiczyliśmy umiejętność korzystania z menu i zamawiania dań oraz płacenia rachunku Utrwaliliśmy też zasady zachowania się przy stole, odpowiedniego korzystania z naczyń i sztućców. Dodatkowo obserwując pracowników lokalu mieliśmy możliwość zapoznania z różnymi rodzajami stanowisk pracy i z różnymi czynnościami pracy. Ale przede wszystkim po minach uczniów widać było, że takie wyjście było też świetną okazją do ich integracji.
26.03.2025 - Kartki świąteczne
Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na zajęciach przysposobienia do pracy przygotowują już kartki świąteczne dla osób i instytucji wspierających działalność naszej placówki.
26.03.2025 - Konkurs „Przydrożne kapliczki i krzyże znakiem nadziei”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Edycji Diecezjalnego Konkursu dla uczniów szkół specjalnych „Przydrożne kapliczki i krzyże znakiem nadziei”. Milo nam ogłosić, iż trzy pracę zostały nagrodzone. Gratulujemy!
21.03.2025 - Wyjście do sklepu
W piątkowe wiosenne przedpołudnie uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się do kilku sklepów. Celem wyjścia było kształtowanie rozumienia sensu kupna, sprzedaży i płacenia. Utrwaliliśmy również słownictwo – wyrazy związane z branżami sklepów. Rozwijaliśmy praktyczne umiejętności robienia zakupów. Kształtowaliśmy też umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach z zachowaniem norm i reguł społecznych.
25.03.2025 - „Skarpetkowe wyzwania”
W tym roku, nasza szkoła, po raz czwarty, dołączyła do „Akcji Wyjątkowa Skarpetka” organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie. Celem tej inicjatywy jest promowanie obchodów światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnienie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.
25 marca 2025r. w ramach „Akcji Wyjątkowa Skarpetka” oraz Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole odbyły się „Skarpetkowe wyzwania” – czyli zabawy sportowe, w których główną rolę odegrały… stopy! Na początku Pani Agnieszka – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siemiatyczach opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu. Później był czas na sportowe zmagania. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości, a uczniowie już teraz nie mogą się doczekać kolejnych sportowych wyzwań!
Ponadto dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, dzieci z Przedszkola nr 1 w Siemiatyczach oraz nauczycieli udało nam się stworzyć sznur „Wyjątkowych Skarpet”, który ma długość 524m. Pobiliśmy w ten sposób nasz wynik z poprzedniej edycji, który wynosił 308m.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
21.03.2025 - Skarpetkowe Wyzwania
W tym roku, nasza szkoła, po raz czwarty, dołączyła do „Akcji Wyjątkowa Skarpetka” organizowanej przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Juszczynie. Celem tej inicjatywy jest promowanie obchodów światowego Dnia Zespołu Downa, rozpowszechnienie wiedzy na temat osób z Zespołem Downa oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.25 marca 2025r. w ramach „Akcji Wyjątkowa Skarpetka” oraz Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” w naszej szkole odbyły się „Skarpetkowe wyzwania” – czyli zabawy sportowe, w których główną rolę odegrały… stopy! Na początku Pani Agnieszka – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Siemiatyczach opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu. Później był czas na sportowe zmagania. Zajęcia sprawiły wszystkim wiele radości, a uczniowie już teraz nie mogą się doczekać kolejnych sportowych wyzwań!Ponadto dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, dzieci z Przedszkola nr 1 w Siemiatyczach oraz nauczycieli udało nam się stworzyć sznur „Wyjątkowych Skarpet”, który ma długość 524m. Pobiliśmy w ten sposób nasz wynik z poprzedniej edycji, który wynosił 308m.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!21.03.2025 - Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa- Dnia Kolorowej Skarpetki w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich
21.03.2025 - Pierwszy dzień wiosny w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich
W dniu 21 marca uczniów grup rewalidacyjno - wychowawczych Szkoły Filialnej w Bacikach Średnich odwiedziła Pani Wiosna. W pięknym zielonym stroju ozdobionym kwiatami, motylami, w kwietnym kapeluszu na głowie, przyniosła ze sobą kosz pełen kwiatów, bazi, forsycji, które dzieci mogły podziwiać oglądając, dotykając i czuć ich zapach. Następnie uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach związanych z Pierwszym Dniem Wiosny. Wykonali portret Pani Wiosny oraz dotykali elementów obrazu sensorycznego z różnymi fakturami w odcieniach zieleni. W tym dniu obowiązywały kolory wiosny i kwiaty.
21.03.2025 - Przedstawienie z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki
21 marca 2025r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym przedstawieniu z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki pt. „Historia o kolorowych skarpetkach, mamie i wietrzyku”, który odbył się w sali koncertowo – kinowej w Siemiatyczach. Dzięki spektaklowi uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważne jest okazywanie empatii i przyjazna atmosfera dla wszystkich, bez względu na różnice. Przygotowane przez nas, jak i przedszkolaki kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem naszej integracji i akceptacji różnorodności. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne zdjęcie oraz zaśpiewaliśmy piosenkę „Bratnie dusze”.
Serdecznie dziękujemy dzieciom z Przedszkola nr 1 w Siemiatyczach za radosny czas i wspólnie spędzony Pierwszy Dzień Wiosny.
19.03.2025 - XXII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych
19 marca 2025r. w Łosicach odbył się XXII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To już kolejny raz bierzemy w nim udział. Dziękujemy za miłą atmosferę i mnóstwo wrażeń. Do zobaczenia za rok!
13.03.2025 - Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami- Kwiaty pełne zmysłów” w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” uczestnicy grup rewalidacyjno- wychowawczych Szkoły Filialnej w Bacikach Średnich zrealizowali kolejne zdanie- „Kwiaty pełne zmysłów”.
12.03.2025 - Zajęcia kulinarne
Dziś uczniowie klasy I-IV brali udział w zajęciach kulinarnych. Zapoznali się z przepisem ciasteczek kruchych z dżemem. Przygotowali wszystkie potrzebne składniki oraz narzędzia potrzebne do pracy. Każdy uczeń miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Z radością czynnie uczestniczyli w przygotowaniu ciasta, dodając składniki i mieszając je ze sobą, by w efekcie powstały ciastka. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co zostało upieczone. Udekorowanie ciasteczek cukrem pudrem dodało uroku, a sprawiło uczniom mnóstwo radości!
12.03.2025 - Europejski Dzień Logopedy
W związku z obchodami Europejskiego Dnia Logopedy tradycją w naszej szkole stało się organizowanie cyklicznych, grupowych zabaw logopedycznych przygotowanych i prowadzonych przez specjalistów od terapii mowy. Uczniowie Szkoły Podstawowej z zaangażowaniem uczestniczyli w grupowych warsztatach składających się z ćwiczeń artykulacyjnych, oddechowych czy logorytmicznych. Nie zabrakło też aktywności rozwijających kompetencję komunikacyjne oraz umiejętności z zakresu czytania. Podczas Dnia Logopedy wykorzystaliśmy nowoczesny sprzęt terapeutyczny dostępny w naszej szkole m.in.: „Magiczny dywan – podłoga interaktywna ”. W proponowanych formach aktywności uczniowie wykorzystywali oprogramowanie „Mówik” rozwijające alternatywne metody komunikacji i pozwalające nawiązać im kontakt komunikacyjny w przypadku braku lub niedokształcenia mowy werbalnej.
10.03.2025 - Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
10 marca 2025r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn. Aby marcowe święta nie były szarą codziennością wszyscy zostali obdarowani małym upominkiem. Wszystkim Kobietkom i Mężczyznom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!
08.03.2025 - Dzień Kobiet
Uczniowie naszej szkoły również przesyłają życzenia i pozdrowienia z okazji wczorajszego święta - Dnia Kobiet.
06.03.2025 - Wizyta w gospodarstwie rolnym
W dniu 6.03.2025r. uczniowie klas 1-4 SP dzięki uprzejmości Pana Andrzeja miały okazję odwiedzić gospodarstwo rolne. Wizyta rozpoczęła się od rozmowy z gospodarzem na temat pracy rolnika oraz poznania zwierząt które ma w swoim gospodarstwie (koty, psy, gołębie, krowy). Dowiedzieliśmy się jakie rośliny uprawia i co z nich uzyskuje. Zobaczyliśmy również maszyny rolnicze używane do prac polowych. Uczniowie wrócili do szkoły w bardzo dobrych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia.
05.03.2025 - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Zaangażowanie młodzieży w wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego pełni ważną rolę w działaniach wychowawczych. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w szkole przygotowana została okolicznościowa gazetka ścienna oraz warsztaty historyczne w trakcie których uczniowie korzystając z materiałów multimedialnych oraz indywidualnych kart pracy, poznali genezę i zakres pojęcia „Żołnierze Wyklęci”, sylwetki wybranych bohaterów i wartości, którymi się kierowali. Była to też okazja do rozmowy o różnych formach patriotyzmu i pamięci o polskiej historii. Cześć i chwała Bohaterom!
05.03.2025 - Spotkanie z pielęgniarką szkolną
Uczniowie klas I-IV mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią pielęgniarkę pod hasłem „Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej”. Była to doskonała okazja do nauki i kształtowania właściwych nawyków higienicznych. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz dlaczego zdrowe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla kondycji jamy ustnej. Zgodnie deklarowali, że będą świadomie dbać o codzienną higienę zębów. Lepiej zrozumieli również konsekwencje jej zaniedbania, w tym ryzyko próchnicy, która może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Dzięki spotkaniu zyskali nie tylko cenną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności, które pomogą im wykształcić zdrowe nawyki na całe życie.
03.03.2025 - Zajęcia kulinarne
Miniony tydzień szkolny upłynął nam na zdobywaniu wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Stało się to doskonałą okazją do wykonania pełno witaminowej sałatki warzywnej. Uczniowie oddziału klas IV-VIIIa doskonalili swoje umiejętności kulinarne, motoryczne i trenowali własną kreatywność „w kuchni”. Z pomocą nauczycieli i opiekunów pyszną, zdrową sałatkę wykonali także wychowankowie grup rewalidacyjno- wychowawczych.
02.03.2025 - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"
W niedzielę 2 marca 2025r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach wraz z nauczycielami: Dariuszem Charyton i Violetą Laskowską już po raz kolejny uczestniczyli w "Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym" w Perlejewie. Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie1963 metrów na mecie w Grannem otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy. Gratulujemy!
27.02.2025 - Zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami- brudne zadanie”
Uczniowie grup rewalidacyjno- wychowawczych w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich zrealizowali kolejny, już piąty moduł z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”, jakim było „Brudne zadanie”. Kontakt z masami wykonanymi z produktów spożywczych, kawy, ziemi, kamyków, wody, pianki dostarczył uczniom wielozmysłowych bodźców oraz wprowadził ich w doskonały nastrój. Poprzez taką zabawę dzieci stymulowały swoje zmysły, uczyły się współpracy oraz komunikacji.
28.02.2025 - Zimowe zajęcia rozwijające kreatywność
Tak w lutym pracowali uczniowie podczas zimowych lekcji na zajęciach rozwijających kreatywność. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji :)
19.02.2025 - Zajęcia związane z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnycm "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"
W lutym nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w kolejnych zajęciach związanych z Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Tym razem przypomnieliśmy sobie o roli higieny w naszym życiu, kształtowaliśmy nawyk mycia rąk i uczyliśmy się o tym, dlaczego czystość i higiena są tak ważne dla zdrowia.
19.02.2025 - Dzień Kota
Uczniowie klas 1-4 SP obchodzili „Dzień Kota”, była to nie tylko okazja do zabawy, ale przede wszystkim szansa na edukację dzieci w zakresie opieki nad zwierzętami.Oglądając film edukacyjny uczniowie poznali historię kota domowego, rasy kotów oraz wiele kocich ciekawostek. Brali udział w wielu zabawach rozwijających umiejętności matematyczne, polonistyczne, plastyczne oraz muzyczno-ruchowe.Była to okazja do zapoznania się z życiem tych fascynujących zwierząt oraz do rozwijania kreatywności dzieci przez zabawę i twórcze działania.18.02.2025 - Wizyta w pizzerii
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły spędzili wspaniały czas - pełen zabawy i integracji w pizzerii Da Grasso w Siemiatyczach. Dzięki uprzejmości właścicieli lokalu mieliśmy okazję skosztować ulubionej pizzy. Następnie spędziliśmy czas na radosnych zabawach w Stacji Zabawa oraz na kręgielni. Dzień ten był pełen wrażeń i wywołał uśmiech na twarzy każdego ucznia.
17.02.2025 - Wygrana w konkursie
Z przyjemnością informujemy, że Weronika W., Yuliia V. oraz Rafał B. odnieśli sukces w Konkursie dekoracji świątecznych „Kolorowa fabryka św. Mikołaja”. Gratulujemy i cieszymy się z tego sukcesu!
14.02.2025 - Walentynki
Dzień św. Walentego wpisał się już na stałe w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Co roku dokładamy starań, aby ten dzień był wyjątkową okazją do przekazania sobie sobie serdeczności, życzliwości, ciepła i sympatii. Z inicjatywy uczniów zorganizowaliśmy w szkole wesołą zabawę taneczną połączoną z różnorodnymi konkurencjami i zabawami przy muzyce. Nie zabrakło tradycyjnego tańca z balonami, skoków w czerwonych workach czy strzałów z łuku Amora. Podczas oglądania specjalnie przygotowanej na tą okazję prezentacji multimedialnej utrwaliliśmy wiedzę o tradycjach walentynkowych w innych krajach.W tym dniu w szkole obowiązywał specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, czy różowym, a szkolne korytarze udekorowaliśmy kolorowymi balonami i sercami. Miłym zaskoczeniem okazały się przygotowane przez najstarszych uczniów z naszej szkoły- Przysposabiającej do Pracy, ciasteczka w kształcie serduszek oraz słodkie deserki. Wspólnie spędzony czas wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów i pracowników szkoły oraz sprawił im wiele radości.14.02.2025 - Wręczenie certyfikatów Europass Mobilność
Z radością informujemy, że w dniu 14 lutego 2025r. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Europass Mobilność przez Starostę Siemiatyckiego Mariusza Cieślik oraz Naczelnika Wydziału Gospodarczego do Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Mariusza Piotra Radziszewskiego uczestnikom projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej", którzy wzięli udział w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+. Certyfikaty Europass stanowią potwierdzenie nabytych umiejętności zdobytych podczas wyjazdu. Starosta Mariusz Cieślik podziękował uczestnikom za ich zaangażowanie i życzył im dalszych sukcesów w rozwoju zawodowym i osobistym. Wręczenie certyfikatów stanowiło również moment podkreślenia znaczenia międzynarodowej wymiany doświadczeń oraz wsparcia edukacyjnego, które oferuje Program Erasmus+. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
13.02.2025 - Piszą o nas
Dostępna jest kolejna relacja dotycząca wyjazdu w ramach Programu Erasmus+, która została zamieszczona na łamach tygodnika "Nowy Kurier tygodnik mieszkańców Podlasia". Zachęcamy do lektury.13.02.2025 - Bal karnawałowy w Filii ZSS w Bacikach Śr.
W dniu 13 lutego 2025 roku w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich odbył się bal karnawałowy. Kolorowy wystrój sali oraz migające światła disco zachęcały do wspólnych tańców w rytmie ulubionych dziecięcych przebojów. W trakcie żywiołowych pląsów uczniowie uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach, takich jak: przechodzenie nad i pod poprzeczką, losowanie kapeluszy, burzenie prezentowej wieży. Główną atrakcją było rozbijanie kolorowej piniaty wypełnionej słodyczami i confetti oraz wizyta Świętego Mikołaja. Podczas karnawałowych szaleństw, gdy tancerze poczuli się zmęczeni, czekał na nich poczęstunek. Taka zabawa odbywa się w naszej szkole co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia.12.02.2025 - Walentynki w Filii ZSS w Bacikach Śr.
Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych. To wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci. W piątek 14 lutego Walentynki obchodzone były również w Szkole Filialnej. Uczniowie grup rewalidacyjno – wychowawczych wzięli udział w różnych aktywnościach i zabawach sensorycznych związanych z tym świętem. Wspólnie spędzony czas w przyjaznej atmosferze był okazją do okazywania sobie uczuć i spontanicznych emocji, a także utrwalania więzi interpersonalnych.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Rodzicami
11.02.2025 - Dzień Pizzy
11 lutego 2025r. młodsi uczniowie obchodzili Dzień Pizzy, który był pełen edukacyjnych i smakowitych atrakcji. Obejrzeli film edukacyjny, który opowiadał o historii pizzy. Dzięki niemu uczniowie dowiedzieli się, jak pizza stała się jednym z najpopularniejszych dań na świecie oraz jakie są jej różnorodne odmiany. Był również czas na zabawy matematyczne. Na zakończenie wszyscy mieli okazję skosztować pizzy, przygotowanej przez lokalną pizzerię. Każdy mógł cieszyć się smakiem tego pysznego dania. Dzień Pizzy był wspaniałą okazją do nauki, zabawy oraz wspólnie spędzonego czasu!
Program Erasmus+ na portalu Podlasie24.pl
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z naszego wyjazdu w ramach Programu Erasmus+, która dostępna jest na na Podlasie24.pl. Zachęcamy do przeczytania.
https://siemiatycze.podlasie24.pl/region/niezwykla-podroz-wyjatkowych-uczniow-20250206093816https://siemiatycze.podlasie24.pl/region/niezwykla-podroz-wyjatkowych-uczniow-20250206093816
Twój 1,5% ma znaczenie!
Przekazując 1,5% podatku na Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach, dają Państwo szansę na lepsze jutro dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki Państwa pomocy możemy realizować warsztaty, terapie, uroczystości oraz wyjazdy, które wspierają ich rozwój, edukację i integrację społeczną.Możesz przekazać 1,5% podatku już teraz, wpisując nasz numer KRS: 0000144620 w formularzu PIT.Dziękujemy za wsparcie! Dzięki temu, możemy pomagać i tworzyć lepszą przyszłość dla osób z niepełnosprawnościami. Twój 1,5% ma znaczenie!Podsumowanie realizacji projektu "Nasze miejsce w społeczności europejskiej" w ramach Programu Erasmus+
Na stronie Powiatu Siemiatyckiego możemy zapoznać się z informacjami dotyczącymi realizacji projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” w ramach Programu Erasmus+. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.
24.01.2025 - Przedstawienie pt. : "Królowa śniegu"
W ramach zajęć profilaktycznych o tematyce "Bezpieczne ferie" nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. : "Królowa śniegu" zaprezentowane przez Teatr profilaktyczny "Magik" z Białegostoku. Dzięki temu mieli oni okazję na żywo zobaczyć grę aktorską oraz uczestniczyć w ciekawym artystycznym wydarzeniu.
23.01.2025 - Choinka szkolna
Choinka noworoczna jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy pojawili się w pięknych strojach karnawałowych, tworząc kolorową i radosną atmosferę. Podczas imprezy nie zabrakło fantastycznych atrakcji! Animatorzy zadbali o świetną zabawę, prowadząc wesołe tańce oraz gry, które wciągnęły wszystkich do wspólnej zabawy. Spotkanie uświetniła również ogromna maskotka dinozaura , która dostarczyła dzieciom wielu emocji i radości. Na uczestników zabawy czekał smaczny poczęstunek, który umilił chwilę odpoczynku. Do szkoły przybył również wyczekiwany przez wszystkich uczniów Święty Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty, zostawiając wszystkim uśmiech na twarzy.Choinka szkolna to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej, pełne magii, radości i wspólnych wspomnień!23.01.2025 - Program Erasmus +
Chociaż wyjazd do Grecji w ramach Programu Erasmus+ już dawno za nami, to wspomnienia dalej pozostały. 23 stycznia 2025r. przedstawiliśmy podsumowanie działań projektowych, między innymi wyjazdu uczniów do Grecji dla rodziców uczestników programu oraz dla przyszłych kandydatów. Spotkanie to było doskonałą okazją, by podzielić się doświadczeniami, opowiedzieć o zdobytych umiejętnościach oraz zrealizowanych celach projektu. Omówiliśmy również efekty wyjazdu, które miały ogromny wpływ na rozwój naszych uczniów. Uczestnicy programu opowiedzieli o swoich przeżyciach, a rodzicie mieli szanse zapoznać się z korzyściami, jakie niesie udział w Programie Erasmus+. W trakcie spotkania nie zabrakło również rozmów o kolejnych projektach, które dają szansę na dalszy rozwój i międzynarodową integrację naszych uczniów. Intensywnie przygotowujemy wniosek dotyczący mobilności grupowej w ramach Programu Erasmus+. Priorytetem jest zapewnienie jak najlepszego wsparcia uczestnikom wyjazdu i stworzenie atrakcyjnego programu edukacyjnego. Trwa również analiza pomysłu dotyczącego budowy szklarni, którym zainspirowaliśmy się podczas pobytu w greckiej szkole E.E.E.E.K Katerini. Planujemy rozwój tego działania jako element edukacyjny, który może być wykorzystany w naszej szkole. Obecni rodzice, jak i Ci, którzy rozważają udział swoich dzieci w przyszłych projektach, dostrzegli ogromne korzyści z podejmowania takich działań w naszej szkole. Udział w Programie Erasmus+ to nie tylko wyjątkowa okazja do edukacji i integracji, ale także ważny krok wżyciu szkoły i uczniów, którzy stają się bardziej otwarci, pewni siebie i samodzielni.
Zachęcamy do śledzenia naszych działań w ramach Programu Erasmus+, które znajdują się na portalu społecznościowym Facebook oraz na stronie internetowej szkoły w zakładce "Projekty".
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
22.01.2025 - "Integracja przez teatr"
22.01.2025r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie noworoczne z cyklu spotkań „Integracja przez teatr”. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia
Zachęcamy również do obejrzenia fotografii z tego dnia na portalu społecznościowym Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego.
22.01.2025 - Spotkanie integracyjne w Filii ZSS w Bacikach Średnich
Dnia 22 stycznia 2025 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w Bacikach Średnich. Tym razem uczniów Szkoły Filialnej, pensjonariuszy ZOL oraz ZPO odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tołwinie. Przybyli goście wystąpili w pięknym montażu słowno - muzycznym przypominającym o magii Bożego Narodzenia, złożyli noworoczne życzenia oraz przekazali słodkie upominki. Wspólne przeżycie tego wydarzenia było okazją do budowania relacji, zrozumienia między uczestnikami, ale przede wszystkim wzruszyło serca.21 i 22.01.2025 - Dzień Babci i Dzień Dziadka
21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka !
W dniu Waszego Święta chcemy Wam złożyć Najszczersze Życzenia, Uśmiechu i Słonka, Szczęścia Wielkiego i Wszystkiego Najlepszego.
21.01.2025 - Bezpieczne ferie
Zimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas: wolnych dni odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu, szalonych zjazdów na sankach. Jednak nie będzie to czas wolny od troski o własne bezpieczeństwo. Aby te ferie upłynęły nam bezpiecznie, dnia 20 stycznia 2025r., w ramach realizacji projektu "Akademia Bezpiecznego Puchatka" i Programy wychowawczo - profilaktycznego, uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.
Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Policjantki przypomniały wychowankom o zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegały przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Przypominały, że zjazdy na sankach mogę odbywać się tam, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach lecz w bezpiecznych miejscach. Funkcjonariuszki opowiedziały o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami. Bezpieczeństwo podczas ferii to nie tylko odpowiednie zachowanie, ale i właściwy ubiór z elementami odblaskowymi oraz pełnowartościowy posiłek zjedzony przed wyjściem na dwór. Następnie uczniowie wysłuchali prezentacji i sprawdzili nabytą wiedzę odpowiadając na pytania quizu.
Życzymy wszystkim wychowankom udanych ferii zimowych!
20.01.2025 - Spotkanie integracyjne w Bacikach Średnich
W dniu 20.01.2025 r. uczniowie Szkoły Filialnej, podopieczni ZOL oraz pensjonariusze ZPO uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami szkół podstawowych w Boćkach i Andryjankach. Spotkanie rozpoczęło się pięknym koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu gości. W dalszej części pracownicy naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w stylu góralskim. Kolejnym elementem były zabawy integracyjne przy muzyce oraz słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi uczyła wzajemnej akceptacji, pozwoliła na bezinteresowne bycie ze sobą oraz na przełamywanie barier a przede wszystkim dostarczyła moc radości.
16.01.2025 - Realizacja kolejnego zadania projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami- Smakowita sensoryka" w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich
15.01.2025 - XII Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Siemiatycka Stajenka 2025''
Dziś uczestniczyliśmy w cudownym spotkaniu muzycznym: XII Podlaskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Siemiatycka Stajenka 2025''. Osoby niepełnosprawne z trzech województw przyjechały aby wspólnie kolędować w Siemiatyczach. Nas też nie mogło tam zabraknąć!
10.01.2025 - "Herbatka dla Seniora"
W ramach projektów "Piękna nasza Polska cała" oraz "Emp@tyczna Klasa" uczniowie naszej szkoły pomagali w organizacji zbiórki "Herbatka dla Seniora". Zebrane produkty przekazali Mieszkańcom Prawosławnego Domu Opieki "Eleos" w Grabarce. W dniu dzisiejszym uczniowie (w tym szkolni wolontariusze) wybrali się również z noworocznymi życzeniami i podarunkami do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Razem z jego Mieszkańcami miło spędzili czas na rozmowach i radosnym kolędowaniu.
03.01.2025 - Koncert Orkiestry Dętej OSP Siemiatycze
Dziś mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Orkiestrę Dętą OSP Siemiatycze, która zagrała świąteczno - noworoczny koncert. Dziękujemy za miłe spotkanie i wspaniałe przeżycia muzyczne.
Żegnamy...
Dyrekcja, Uczniowie, Rodzice i Pracownicy przesyłają najgłębsze wyrazy współczucia.
Życzenia Świąteczne
20.12.2024 - Przedświąteczny czas
20 grudnia 2024r. odwiedzili nas uczniowie z SP nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach należący do Szkolnego Koła Caritas prowadzonego przez panią Agnieszkę. Serdecznie dziękujemy za przyniesione upominki. Czas spędzony z Wami oraz wspólne kolędowanie wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Przywitaliśmy również harcerzy, którzy przybyli do nas że Światełkiem Betlejemskim. Ten przedświąteczny czas w naszej szkole przynosi Nam wiele radości i szczęścia.
19.12.2024 - "Gramy zmysłami" w Filii ZSS w Bacikach Średnich
Realizacja kolejnego zadania projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami- Zimno- ciepło" w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich.
19.12.2024 - Z życzeniami do Grecji
Wysłaliśmy świąteczną kartkę do naszych greckich przyjaciół z ΕΕΕΕΚ Κατερίνης.
19.12.2024 - Dzielimy się posiłkiem
Uczniowie w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali pożywny posiłek i podzielili się nim w "Jadłodzielni". Ugotowali zupę soczewicową z porem, batatem i marchwią oraz zapasteryzowali ją, żeby przedłużyć jej trwałość.
18.12.2024 - Spotkanie opłatkowe
18 grudnia 2024r. zgodnie z tradycją połamaliśmy się wigilijnym opłatkiem z uczniami naszej szkoły, członkami ich rodzin oraz zaproszonymi gośćmi. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego szkołę: Starosta Siemiatycki - Mariusz Piotr Cieślik, Wicestarosta - Łukasz Zubik oraz Burmistrz Miasta Siemiatycze - Piotr Siniakowicz jak też zaproszeni księża.Gospodarzem spotkania była Dyrektor szkoły pani Urszula Obrycka, która serdecznie powitała wszystkich gości. Nasze świąteczne spotkanie rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wzruszającą bajkę pt: „Dziewczynka z zapałkami ” na motywach baśni H. Ch. Andersena. Nasi utalentowani uczniowie, z ogromnym zaangażowaniem i pasją, zaprezentowali nie tylko tą wzruszającą historię, ale również wprowadzili wszystkich obecnych w prawdziwą magię bożonarodzeniowego czasu. Oklaski, uśmiechy czy często łzy wzruszenia sprawiły, że to wydarzenie było nie tylko przedstawieniem teatralnym, ale także wspólnym przeżyciem, które z pewnością pozostanie wszystkim na długo w pamięci. Historia dziewczynki z zapałkami przypomniała wszystkim zgromadzonym gościom, jak ważne jest dzielenie się, okazywanie wsparcia potrzebującym oraz docenianie drobnych chwil szczęścia w naszym codziennym życiu. Występ stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki wykonaniu przez naszych uczniów piosenki pt:„Pachnie świętami” oraz odśpiewaniu tradycyjnych kolęd. Sprawiło to, że atmosfera w sali napełniła się magią świąt. W radosny śpiew chętnie włączyli się także wszyscy przybyli goście. Nie możemy zapomnieć także o cudownej dekoracji, która sprawiła, że sceneria przedstawienia była jeszcze bardziej realistyczna i urokliwa.Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i zasiedli do tradycyjnej wspólnej wigilii. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i jeszcze raz życzymy wielu łask od Narodzonego Jezusa, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku!Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i filmu na portalu Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego
https://www.facebook.com/share/v/1DgADELW4M/
oraz Podlasie24https://losice.podlasie24.pl/region/spotkanie-oplatkowe-w-zespole-szkol-specjalnych-w-siemiatyczach-20241218141416
Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa i piękne zdjęcia.13.12.2024 - Spotkanie wigilijne w Filii ZSS w Bacikach Średnich
Po raz kolejny w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Bacikach Średnich odbyło się Spotkanie Wigilijne. Wśród licznie zaproszonych gości nie zabrakło dzieci oraz pensjonariuszy ZPO. To przede wszystkim z myślą o nich nauczyciele i pracownicy Szkoły Filialnej przygotowali koncert z kolędami i pastorałkami w stylu góralskim przeplatany opowieścią o narodzinach Jezusa. Następnie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz obdarowanie wszystkich uczestników upominkami. Wieńczącym punktem wieczoru była wspólna wieczerza wigilijna, która przebiegła w ciepłej, radosnej i rodzinnej atmosferze.Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji ze spotkania opłatkowego na stronie:16.12.2024 - Przygotowania do świąt
Święta już są tuż, tuż. Atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czuć w naszej szkole na każdym kroku. Roznosi się tu zapach pieczonych pierniczków, igliwia ze stroików, słychać śpiew świątecznych piosenek, a choinki dumnie wystrojone czekają na prezenty. Spójrzcie jak jest pięknie!
13.12.2024 - Robimy pierniczki
Pieczenie pierniczków to nie tylko zajęcia kulinarne, ale także świetna okazja do ćwiczenia umiejętności matematycznych. Uczniowie utrwalali rozpoznawanie kształtów, liczenie, tworzenie zbiorów, szeregowanie. Na koniec odbyła się słodka degustacja pięknie udekorowanych pierniczków. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
12.12.2024 - Dzień Guzika
12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Choć są one tylko małymi detalami w odzieży, to pełnią bardzo ważną rolę – zapewniają funkcjonalność ubrań, ale również mogą być elementem ozdobnym. Uczniowie klas I-IV mieli okazję zaangażować się w różnorodne aktywności, które nie tylko rozwijały ich zdolności manualne, ale także uczyły doceniania drobnych rzeczy. Uczniowie mogli nie tylko ćwiczyć sprawność palców, ale także zrozumieć, jak ważne są szczegóły w naszym codziennym życiu. To także świetna okazja do integracji społeczności szkolnej, spędzania wspólnych chwil i odkrywania radości w prostych czynnościach. Guziki przypominają, że czasami to małe rzeczy, które często umykają naszej uwadze, mają największe znaczenie.
11.12.2024 - Integracyjny WF - Świąteczna Misja
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu ruchowym – Integracyjny WF – Świąteczna Misja. Uczniowie pod okiem paralimpijki Katarzyny Kozikowskiej wyruszyli w aktywną misję ratowania świąt. Dzięki interaktywnej transmisji online na żywo dołączyliśmy do wyjątkowej przygody. Było dużo ruchu i dobrej zabawy.
6.12.2024 - Mikołajki
6 grudnia w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycje. Pięknie ubrani na czerwono, w świątecznych sweterkach i czapkach, już od rana byliśmy gotowi na spotkanie z wyjątkowym gościem. Po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wizyty Mikołaja. Na powitanie, zgodnie z życzeniem naszego gościa zaśpiewaliśmy kolędę. Następnie, po upewnieniu się, że byliśmy grzeczni, nasz wyjątkowy gość obdarował wszystkich uczniów słodkimi prezentami. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Oby Święty Mikołaj odwiedził nas również w przyszłym roku!
6.12.2024 - Mikołajki w Filii ZSS w Bacikach Średnich
6.12.2024 - Poznajemy greckie tradycje świąteczne
Mikołajki w naszej szkole były też okazją do poszerzenia swojej wiedzy o Grecji .Tym razem sprawdzaliśmy, jak obchodzone są Święta Bożego Narodzenia w tamtym rejonie Europy, jakie są podobieństwa i różnice do tych obchodzonych w Polsce. W tym celu wykorzystaliśmy nowoczesne technologie i media społecznościowe. Wspólnie obejrzeliśmy też relację z przygotowań do świąt w naszej placówce partnerskiej. Była to świetna okazja, aby przypomnieć sobie koleżanki i kolegów zza granicy. Odżyły też wspomnienie z wyjazdu związane z poszczególnymi osobami. W związku z tym, że początek grudnia w naszej szkole kojarzony jest z przygotowywaniem i wysyłaniem kartek świątecznych do zaprzyjaźnionych instytucji, stowarzyszeń, urzędów oraz życzliwych nam osób prywatnych, uczniowie zaproponowali wspólne przygotowanie kartki świątecznej dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły w Katerini. W miłej, atmosferze przy dźwiękach świątecznych piosenek rozwijaliśmy swoją kreatywność, utrwalaliśmy umiejętność współdziałania i współpracy w grupie. Cieszymy się również, że dzięki nowoczesnym technologiom możemy podtrzymywać relacje z rówieśnikami z innego kraju, a dodatkowo jest to sposób na podnoszenie swoich kompetencji cyfrowych.Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.6.12.2024 - Mikołajkowe zajęcia
W ramach zajęć rozwijających kreatywność klasy I-IV SP oraz grupy rewalidacyjno- wychowawcze realizowały zajęcia o tematyce mikołajowej. Była to wspaniała okazja do integracji grup oraz do rozwijania umiejętności polonistycznych, matematycznych oraz muzycznych. Uczniowie wykonywali różnorodne ćwiczenia, które nie tylko rozweselały, ale i ćwiczyły pamięć, umiejętności logicznego myślenia, syntezowania informacji oraz wyrabiały cierpliwość. Była to możliwość do połączenia zabawy i nauki, dzięki czemu uczniowie chętnie angażowali się w rozwiązywanie różnorodnych zadań, jednocześnie ciesząc się atmosferą świąteczną.
5.12.2024 - Piernikowy zawrót głowy
„Piernikowy zawrót głowy…” taką tematykę realizowali dziś uczniowie klas IV-VIII podczas zajęć rozwijających kreatywność. Dzieci i młodzież ozdabiały przepyszne pierniczki według własnego, kolorowego pomysłu. Dzięki czemu aktywnie włączyli się
w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Podczas wykonywania zadania mieli okazję pobudzić do działania wszystkie swoje zmysły: węch, smak, wzrok, dotyk. Doskonalili także własną sprawność manualną, samodzielność i umiejętność współpracy w grupie. Na koniec zajęć wysłuchali opowiadania pt.: „Bajka o piernikowy ludziku”.
5.12.2024 - Ubieramy choinki
Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszej szkole nie mogło zabraknąć tego rytuału. Na szkolnym korytarzu tak, jak co roku pojawiły się choinki, na których uczniowie zawiesili ozdoby. Wydarzenie to wprowadziło nas w świąteczny nastrój, a choinki przypominają nam, że święta są tuż, tuż...
5.12.2024 - Dzień Wolontariusza
Szkolnego Koła Wolontariatu przypomnieli sobie cechy dobrego wolontariusza, dyskutowali o tym, co wolontariat daje nam i światu oraz pakowali zebrane produkty w ramach akcji "Herbatka dla Seniora". Uczniowie kształtowali również umiejętność klasyfikowania oraz szukania daty przydatności produktów. Zbiórka herbat, kaw i słodkości była częścią projektów "Piękna Nasza Polska Cała", "Empatyczna Klasa" oraz „Trzymaj Formę”. Zebrane produkty zostaną przekazane Mieszkańcom Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach oraz Mieszkańcom Prawosławnego Domu Opieki "Eleos" w Grabarce.
3.12.2024 - Gościmy przedstawicieli "Mełego Podlasia"
3 grudnia 2024 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli „Małego Podlasia” na czele z choreografem i instruktorem tańca Panem Kamilem. Nasz gość opowiedział o pięknym stroju podlaskim oraz nadmienił kilka ciekawostek o tańcach ludowych. Podczas spotkania nie zabrakło ruchu. Nasi uczniowie chętnie i z ogromnym zapałem uczyli się podstawowych kroków tańców podlaskich. Mamy nadzieję, że zajęcia będą inspiracją do rozwijania ich zdolności tanecznych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
2.12.2024 - Teatrzyk
W poniedziałek odwiedził nas teatrzyk. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt."Baśń o dwunastu miesiącach" przygotowane przez Studio Arena z Białegostoku.
2.12.2024 - Ostatnie pożegnanie
28.11.2024 - Andrzejki w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich
W szkole filialnej podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami. Jak co roku ten dzień był pełen zabaw i wróżb andrzejkowych, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania butów, lania wosku przez klucz, losowania kolorów, przekuwania serca z imionami i innych wróżb związanych z tym świętem. Klimatyczna muzyka, „czarodziejskie” stroje i dekoracje przeniosły nas w świat magii. Czy wróżby się spełnią? – czas pokaże, pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.
28.11.2024 - Zajęcia z wykorzystaniem klocków Clics Rollerbox
Zajęcia edukacyjno - terapeutyczne z wykorzystaniem nowych klocków Clics Rollerbox zdobytych w ramach Akcji „Szkoły pełne talentów” z Lidla.
28.11.2024 - Efekty Akcji "Szkoły pełne talentów" z Lidla
Kochani!
Akcja "Szkoły pełne talentów" z Lidla już się zakończyła. Udało nam się wzbogacić bazę dydaktyczną naszej szkoły o ciekawe pomoce dydaktyczne: dwa zestawy klocków Clics Rollerbox, uwielbiane przez uczniów MiniWafle oraz zestaw 7 piłek fitness. Nie byłoby to możliwe bez Waszej pomocy! Serdecznie Wam DZIĘKUJEMY! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i za każdy przyniesiony kupon. Podziękowanie kierujemy w szczególności do Rodziców naszych Uczniów, Przyjaciół naszej szkoły oraz Wszystkim, którzy wrzucili kupony do pudełek zostawionych w:
Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Kilara;
Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach;
Urzędzie Miasta w Siemiatyczach
Przedszkolu nr 3 „Wesoła Trójeczka”;
Stacji paliw PHU „Żerpol”;
Sklepie papierniczym „U Gosi”;
Sklepie z materiałami budowlanymi EURO – DOM;
Studio 1/1 - Trening & Dieta & Masaż - Mateusz Kiryluk;
Salonie pielęgnacji psów „Pies na salonie”;
Salonie fryzjerskim Marty Zarzyckiej na ulicy Drohiczyńskiej.
Bez Was nie udałoby nam się ich aż tyle zebrać! A było ich aż 3 282!
Z pomocy z wielką radością korzystają nasi uczniowie. Wzbogaciły one bazę dydaktyczną naszej szkoły, co przyczynia się do prowadzenia ciekawszych i bardziej zróżnicowanych zajęć.
Jeszcze raz Wszystkim dziękujemy!28.11.2024 - Zajęcia garncarskie
Dziś pracowaliśmy na kołach garncarskich, które posiadamy w naszej szkole. Pierwsze kroki za nami. Uczniowie z niecierpliwością czekają na efekty swoich rączek.
27.11.2024 - Zabawa Andrzejkowa
Dnia 27 listopada 2024r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana Zabawa Andrzejkowa. Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dyskoteka szkolna i wróżby były okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale także do integracji społeczności szkolnej. Wszyscy mamy nadzieję, że spełni się to, co wywróżyliśmy sobie, tego magicznego dnia.
26.11.2024 - XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej
W dniu 26 listopada 2024r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju rywalizowało sześć drużyn z województwa podlaskiego. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła IV miejsce. W trakcie turnieju padło wiele pięknych bramek, było bardzo dużo świetnych akcji oraz pojedynków 1×1. To była doskonała zabawa z piłką nożną, podczas której nasi piłkarze zdobyli swoje pierwsze piłkarskie doświadczenie. Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas w sportowej atmosferze.
25.11.2024 - Akcja "O!piernicz Raka"
Już pod koniec listopada w naszej szkole zapachniało świętami, a to za sprawą włączenia się społeczności szkolnej w szlachetną akcję „ O!piernicz raka”. Najstarsi uczniowie zaangażowali się w pomoc dla dzieci chorych onkologicznie. Przez kilka dni tworzyli przepiękne pierniczki, w świątecznych kształtach, dekorowali je i pakowali. To cenna lekcja empatii i kolejne doświadczenie związane z pomaganiem innym.
25.11.2024 - Dzień Pluszowego Misia
Dziś obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać nawet te smutne chwile. Uczniowie kl. I-IV SP oraz grup rewalidacyjno-wychowawczych wspólnie, wspaniale spędzili czas na tematycznych zabawach i ćwiczeniach tj.: śpiewanie piosenki z pokazywaniem „ Ja jestem niedźwiadek”, czy składanie w całość obrazka , ćwicząc syntezę i analizę wzrokową. Ciekawym zadaniem było także wyszukiwanie, łączenie i przeliczanie kształtów w sylwecie misia. Zakończeniem wspólnej zabawy było wykonanie własnego ulubieńca z kolorowych figur geometrycznych. W ramach zajęć z projektu edukacyjnego pt. „Zakodowana Kraina Przygód Zosi" uczniowie wykonali zadania z wykorzystaniem robota edukacyjnego. Udział w zajęciach wywołał uśmiech na twarzach naszych uczniów, a wspólna zabawa zintegrowała ich. #Zosia - mała nauczycielka#
22.11.2024 - "Nasze ciało" - zajęcia oddziału klasowego 4-8 A
„Nasze ciało” to temat, który towarzyszył uczniom oddziału klasowego 4-8 A w kończącym się szkolnym tygodniu. Dzieci, za pomocą zabawy utrwalały nazwy części ciała i wskazywały na różne narządy człowieka zarówno u siebie, jak też u koleżanek i kolegów. Ćwiczenia te okazały się także wspaniałą okazją do przypomnienia sobie informacji o naszych zmysłach i sprawdzenia w praktyce co potrafią nasze oczy, uszy, nos i buzia. Kolejnym etapem było wykonanie pracy plastycznej pt: „Mój autoportret” z wykorzystaniem wyciętych z gazet obrazków części ciała. Razem uczyliśmy się rozpoznawać najważniejsze cechy swojego wyglądu. Zajęcia te okazały się bardzo ekscytujące.
21.11.2024 - Projekt "Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
21 listopada 20204r. podczas posiedzenia szkoleniowej Rady Pedagogicznej nauczyciele uczestniczący w Projekcie "Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+ podzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z wyjazdu. Opowiedzieli o systemie kształcenia w Grecji, następnie skupili się na zasadach funkcjonowania greckiej placówki edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami. Wspomagając się prezentacją multimedialną, pokazali różne innowacyjne formy terapii i zajęć , które mieli okazję obserwować i w których również uczestniczyli. Spotkanie było również okazją do wymiany informacji na temat różnic i podobieństw na temat organizacji pracy edukacyjnej w Grecji i Polsce. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju szkoły. Doświadczenia i nowo zdobyta wiedza pomogły zweryfikować i udoskonalić dotychczas stosowane metody i formy pracy. Był to pierwszy projekt realizowany w naszej szkole i zdecydowanie wpłynął pozytywnie na wdrożenie dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie edukacji i pracy z młodzieżą niepełnosprawną.
20.11.2024 - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Utrwaliliśmy zasady okazywania życzliwości oraz wykonaliśmy tematyczną tablicę. Dzień ten służył promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
19.11.2024 - Realizacja kolejnego zadania w ramach projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami"
Uczniowie grup rewalidacyjno-wychowawczych Szkoły Filialnej w Bacikach Średnich uczestniczyli w zabawie sensorycznej z użyciem mas „slime” w ramach realizacji kolejnego zadania projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Do wykonania slimów użyliśmy produktów dostępnych w domu, takich jak: płyn do naczyń, mąka, kakao, olej, pianka, oliwka, soda, sok i inne barwniki. Powstałe masy dzieci ugniatały, wałkowały, spłaszczały i rozgniatały. Ciągnące, kolorowe i pachnące „glutki” stymulowały przede wszystkim zmysł dotyku, wspomagały rozwój motoryki małej, a także uczyły skupienia i koncentracji uwagi. Zabawa z masami sensorycznymi „slime” dostarczyła naszym uczniom moc wrażeń zmysłowych, wywołując na ich twarzach uśmiech i zadowolenie.
18.11.2024 - Warsztaty pt. „Gadki z psem”
18 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pt. „Gadki z psem” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy. Celem zajęć było utrwalenie zasad, które mogą chronić je przed wykorzystaniem oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania trudnych sytuacji. Najstarszą grupę odwiedziła Pani Joanna Balejko (pełnomocnik ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom) z pogadanką na temat bezpieczeństwa w Internecie. Dnia 19 listopada budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach zostanie podświetlony na czerwono, symbolizując solidarność i sprzeciw wobec krzywdzeniu dzieci.
13.11.2024 - Uroczysty apel z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
13 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności, uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką inscenizację patriotyczną. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego", następnie odbyła się cześć artystyczna i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem "Roty". To była cenna lekcja historii.
12.11.2024 - Dzień Jeża
10 listopada w kalendarzu określony jest jako Dzień Jeża, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na ochronę jeży jako gatunku narażonego na wyginięcie. Uczniowie z klas 1-4 SP obchodzili Dzień Jeża 12 listopada, była to okazja do zaszczepienia ciekawości dzieci do poznawania otaczającego ich świata oraz rozwijania ich zainteresowań przyrodniczych. Dowiedzieli się jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. W ramach zajęć z projektu edukacyjnego pt. „Zakodowana Kraina Przygód Zosi" uczniowie wykonali zadania z wykorzystaniem robota. Przygotowali dla jeża domek z pudełka i liści, a następnie nakarmili go za pomocą robota. Były również zabawy muzyczno-ruchowe, w których dzieci bardzo lubią uczestniczyć. Na zakończenie wykonali jeże z masy solnej. Była to, również okazja do wspólnej integracji i zacieśnienia więzi rówieśniczych. #zosiamałanauczycielka
11.11.2024 - Pamiętamy !
12 listopada 2024r. zapaliliśmy znicze przy Obelisku Niepodległości. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, co walczyli o wolną Polskę.
11.11.2024 - Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w Miejskich Uroczystościach Narodowego Dnia Niepodległości. W cerkwi pw. św. Apostołów Piotra i Pawła i kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odprawiane były nabożeństwa w intencji Ojczyzny. Uczniowie uczestniczyli w biegu „Sztafety Niepodległości” z Miejskiego Stadionu pod Obelisk Niepodległości. Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem.
08.11.2024 - Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach rozpoczęli celebrowanie w piątek 8.11.2024 , uczestniczyli w wykładzie dr Eweliny Wojciechowskiej, która jest śpiewaczką operową i politologiem. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła temat symboli narodowych, patriotyzmu, walki o niepodległość. Przybliżyła postać Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego. Spotkanie odbyło się w sali im K. Szyszko dzięki uprzejmości p. dyrektor Szkoły Muzycznej I st im Wojciecha Kilara w Siemiatyczach Agnieszki Sitarskiej, dziękujemy za zaproszenie.
06.11.2024 - Zajęcia kulinarne
Na zajęciach rozwijających kreatywność uczniowie z klas 1-4 SP wykonywali tosty. Samodzielnie kroili, smarowali i układali na nich ulubione dodatki. Następnie trafiły one do tostera. Po całej szkole unosił się smakowity zapach, który wabił kolegów z innych klas. Tosty wyszły przepyszne!
05.11.2024 - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który obchodzili Uczniowie z klas 1-3 i 4-8 SP. Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych. W ramach zajęć z projektu edukacyjnego "Zakodowana Kraina Przygód Zosi" dzieci wykonały zadania z wykorzystaniem robota Photona. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną, odgadywali zagadki muzyczne oraz słowno-obrazkowe. Bawili się przy dźwiękach piosenek z bajek, wykonując układ taneczny. Z tego dnia każdy zapamięta, że bajki nie tylko bawią nas, ale i uczą.
31.10.2024 - Zajęcia kreatywne
Kreatywny październik w wykonaniu wychowanków klas IV-VIII D i E podczas zajęć rozwijających kreatywność: wykonali urocze jesienne jeżyki, rozwijali się kulinarnie, budowali kreatywnie z korbo klocków, tworzyli z masy solnej jesienne obrazki oraz lampiony ozdobione według własnego pomysłu. Zabawy i radości z tworzenia było wiele
30.10.2024 - Empatia to podstawa
Uczniowie zakończyli październik zajęciami podhasłem "Empatia to podstawa". Rozwijali umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, powtórzyli wiadomości na temat empatii wobec drugiego człowieka i wspólnie stworzyli tematyczną gazetkę. Zajęcia stanowiły część Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Emp@tyczna Klasa".
29.10.2024 - XIV Podlaski Konkurs Wiedzy Ekologicznej "Z Ekologią za Pan Brat" w Białymstoku
Dnia 29.10.2024 r. uczestniczyliśmy w XIV Podlaskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Z Ekologią za Pan Brat” w Białymstoku. Na początku uczniowie przedstawili przygotowane wcześnie w szkole prezentacje na temat „Jestem Eko nie tylko w lesie’. Następnie wzięli udział w quizie ekologicznym, gdzie wykazali się wielką wiedzą i znajomością na temat darów lasu oraz form dbania o środowisko. Miło nam ogłosić, że pierwsze miejsce zajął Piotr F., trzecie Dawid H., piąte Żaneta Ch. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
28.10.2024 - Robimy mydełka
28 października 2024r. uczniowie naszej szkoły zagłębiali tajniki robienia mydeł. Poznawali czystą postać gliceryny i mydła shea. Finalnie wyszły im bardzo ładne mydełka.
28.10.2024 - Wspominamy tych, którzy odeszli
Okres przed świętem zmarłych, to czas na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. Taki też właśnie cel przyświecał naszemu wyjściu na cmentarz parafialny. Uczniowie w ciszy i spokoju zapalili lampki na symbolicznej mogile upamiętniającej żołnierzy polskich walczących w czasie II Wojny Światowej w obronie naszej Ojczyzny oddając tym samych hołd i cześć ich pamięci. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci.
28.10.2024 - Zajęcia kulinarne
Uczniowie klas IV-VIII i I-III SP dobrze wiedzą jak należy dbać o swoje zdrowie. Dlatego też w związku z realizacją tygodniowego ośrodka tematycznego, postanowili przyrządzić pyszne i zdrowe sałatki. Wśród składników znalazły się skarby z naszego jesiennego ogródka tj.: cebula, marchewka, pietruszka czy ziemniaki. Ogromną frajdą dla naszych uczniów okazało się krojenie gotowanych warzyw i mieszanie wszystkich składników. Trzeba przyznać, że nie sprawiło im to najmniejszych kłopotów. Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież z naszej szkoły miała okazję do poznania zasad racjonalnego odżywiania, rozwijania czynności samoobsługowych oraz utrwalenia nazw i wyglądu jesiennych owoców i warzyw.
24.10.2024 - Odwiedziny w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach
Na zajęciach edukacyjnych oraz w ramach doradztwa zawodowego najstarsi uczniowie naszej szkoły poznają możliwości uzyskania wsparcia po ukończeniu szkoły w różnych placówkach i instytucjach. W październiku uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy odwiedzili Powiatowy Dom Pomocy Społecznej znajdujący się w naszym mieście oraz zapoznali się z zasadami jego funkcjonowania. W tej placówce pomoc mogą uzyskać osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogące samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Spotkaliśmy się tam z naszymi koleżankami i kolegami, absolwentami naszej szkoły, a obecnie dorosłymi korzystającymi z pomocy i wsparcia tej instytucji.
24.10.2024 - Program Edukacyjny "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"
Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczą w programie edukacyjnym "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" W ramach programu odbyły się zajęcia dotyczące zapoznania uczniów z rolnictwem ekologicznym i jego produktami oraz zajęcia utrwalające wiedzę o zdrowym żywieniu.
24.10.2024 - Zajęcia świetlicowe
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności plastyczne wykonując przepiękne prace o tematyce jesiennej. Do swoich zadań wykorzystywali materiały plastyczne, ale także skarby jesiennej przyrody takie jak: orzechy, żołędzie czy kolorowe liście.
24.10.2024 - XV Przegląd Taneczny "Baw się i tańcz"
XV Przegląd Taneczny "Baw się i tańcz" za nami. Dziękujemy organizatorom Stowarzyszenie " Małe Marzenia" oraz Zespołowi Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim za zaproszenie. Nasi uczniowie przedstawili układ taneczny pt. " Rozwiń skrzydła ".
23.10.2024 - Zasady bezpiecznych relacji
Uczniowie spotkali się w dniu dzisiejszym na zajęciach dotyczących "Zasad bezpiecznych relacji". Rozmawialiśmy o przemocy oraz o tym, jak się przed nią chronić i jak reagować. Uczniowie zapoznali się z obowiązującą w Zespole Szkół Specjalnych Polityką Ochrony Dzieci i wspólnie stworzyli tematyczną gazetkę.
22.10.2024 - Jesienny spacer
Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uczniowie klas IV-VIII a i IV-VIII e wybrali się na spacer w poszukiwaniu jesiennych skarbów, które następnie zaplanowali wykorzystać na zajęciach rozwijających kreatywność. Podczas spaceru obserwowali również zmiany zachodzące w przyrodzie w tej porze roku oraz znaleźli chwilę czasu na ćwiczenia gimnastyczne na świeżym powietrzu.
21.10.2024 - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt. "Gramy zmysłami" w ZSS
Uczniowie z Grup rewalidacyjno - wychowawczych po raz kolejny przystąpiły do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt.:"Gramy zmysłami". Realizując październikowe zadanie "Obrazy sensoryczne" wykonaliśmy grupową pracę "Koszyczek pełen jesiennych darów". Zabawa z materiałem naturalnym sprawiała uczniom wiele radości i pobudziła ich zmysły.
21.10.2024 - Wyjazd do Białegostoku
21 października 2024 r. wyruszyliśmy do Białegostoku na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej prac II Podlaskiego Ekologicznego Konkursu Plastycznego „Dary lasu”
na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. Miło nam ogłosić, że pierwsze miejsce zajęła uczennica Weronika S. Na wystawę trafiły też prace Sylwii M., Łukasza K., Weroniki W., Kingi K., Alexa Cz.Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Papugarni „Ara”.
Mieliśmy okazję do obserwowania i karmienia kolorowych ptaków. Spędzenie czasu w otoczeniu tych inteligentnych stworzeń było dla nas wspaniałą przygodą, podczas której uczyliśmy się empatii, odpowiedzialności oraz lepszego rozumienia natury i jej potrzeb.Ostatnim przystankiem był posiłek w ulubionej przez dzieci restauracji McDonald.
Pełni pozytywnych wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną.
18.10.2024 - Erasmus Days
18 października 2024r. w ramach Erasmus Days po raz kolejny wróciliśmy wspomnieniami do Grecji. W piątkowe, słoneczne przedpołudnie uczestnicy projektu zaprezentowali pracownikom szkoły oraz swoim koleżankom i kolegom piękne slajdy. Merytorycznie wspomogła ich Pani Magda, która opowiedziała o wszystkich naszych przygodach, a każdy z uczestników projektu chętnie też opowiadał o tym, co najbardziej zapamiętał z wyjazdu. Następnie przy dźwiękach greckiej muzyki mogliśmy spróbować przygotowanych przez uczniów pod opieką nauczycieli przepysznych greckich specjałów oraz słodkich przysmaków prosto z Grecji. Dodatkową atrakcją tego dnia była gra w boule, której zasad nauczyliśmy się w Grecji. Na szczęście nie wymaga ona specjalistycznych umiejętności, ważna jest tylko dokładność rzutu do celu… Bogaci w nowe doświadczenia wracamy do naszej szkolnej codzienności i będziemy z niecierpliwością czekać na kolejną rekrutację do programu, ponieważ takie wyjazdy są niezastąpioną okazją do poszerzania horyzontów i otwierania się na świat.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
18.10.2024 - Dzień Papieski
18 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, który w tym roku jest pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Tego dnia gościliśmy Panią Agnieszkę Olendzką wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, należącymi do Szkolnego Koła Caritas. Zaprezentowali nam oni przestawienie przybliżające nam osobę Jana Pawła II. Odbyła się również integracja uczniów podczas wspólnej gry w bule. Serdecznie dziękujemy że byliście z nami tego dnia!
17.10.2024 - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy zmysłami" w Filii ZSS w Bacikach Średnich
W bieżącym roku szkolnym w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich po raz kolejny rozpoczęliśmy przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym "Gramy zmysłami". Głównym celem projektu, podobnie jak w minionych edycjach jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów dzieci, tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy nt. integracji sensorycznej. Realizacja poszczególnych zadań sprzyja kształtowaniu przez dzieci świadomości własnego ciała i stymulowaniu wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych. Przy tworzeniu pierwszego zadania pt. "Sensoryczne obrazy" wykorzystaliśmy materiały naturalne związane z jesienią: liście, kasztany, mech, hubę, żołędzie, jarzębinę, korę oraz produkty sypie: fasolę, ryż, kaszę, makaron, kawę oraz mąkę. W ten sposób powstały kreatywne, piękne prace. W bieżącym roku szkolnym w Szkole Filialnej w Bacikach Średnich po raz kolejny rozpoczęliśmy przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym "Gramy zmysłami". Głównym celem projektu, podobnie jak w minionych edycjach jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów dzieci, tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy nt. integracji sensorycznej. Realizacja poszczególnych zadań sprzyja kształtowaniu przez dzieci świadomości własnego ciała i stymulowaniu wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych. Przy tworzeniu pierwszego zadania pt. "Sensoryczne obrazy" wykorzystaliśmy materiały naturalne związane z jesienią: liście, kasztany, mech, hubę, żołędzie, jarzębinę, korę oraz produkty sypie: fasolę, ryż, kaszę, makaron, kawę oraz mąkę. W ten sposób powstały kreatywne, piękne prace.
17.10.2024 - Projekt "BohaterON - Młode Głowy w Twojej szkole 2024"
Już kolejny raz, nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,BohaterON- Młode Głowy w Twojej szkole 2024”. Młodzież klas przysposabiających do pracy oraz starsi uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach historycznych poświęconych Polakom, w tym dzieci i młodzieży, którzy bohatersko walczyli o wolność podczas II Wojny Światowej. Zebrani z zainteresowaniem wysłuchali słuchowiska pt. „Niezwykła piosenka” oraz prelekcji na temat największego zrywu niepodległościowego Polskiego Państwa Podziemnego. Pracując w grupach starali się znaleźć odpowiedź na pytania: Czym jest i jaką rolę pełni patriotyzm? Czy można być patriotą w naszych czasach? Aktywnie uczestniczyli w zajęciach kolorując ilustracje związane z tematyką Powstania Warszawskiego, a także rozwiązując ciekawe krzyżówki i rebusy. Poznali biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z wyzwolenia stolicy spod okupacji niemieckiej. Napisali, zamieścili życzenia dla powstańców na portalu http://www.xn--dumnizpowstancw-8rb.pl/ .Pokazaliśmy, że pamiętamy, a ta pamięć nie obejmuje wyłącznie 1 sierpnia i samej Warszawy. Czcimy Powstańców w każdej miejscowości naszego kraju. Była to ciekawa lekcja historii, na pewno zostanie w pamięci uczniów na długo.17.10.2024 - Portrety nauczycieli
Uczniowie klasy IV-VIII A na zajęciach rozwijających kreatywność realizowali temat: „Portret mojej Pani”, wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno – komunikacyjne. Korzystając z możliwości edytora graficznego malowali wizerunki swoich ulubionych nauczycieli i nauczycielek. Wszystkie prace cechowała niezwykła staranność i próby uchwycenia szczegółów w wyglądzie pracowników szkoły. Nasi uczniowie wykazali się spostrzegawczością i potrafili pomysłowo zaprezentować charakterystyczne cechy wyglądu swoich nauczycieli. Powstały naprawdę ciekawe, oryginalne prace plastyczne. Brawo!
16.10.2024 - Uroczystość Ślubowania
16 października 2024 r. w Zespole Szkól Specjalnych w Siemiatyczach obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość Ślubowania nowych uczniów szkoły. Odświętnie ubrani nasi podopieczni, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli uroczystość inscenizacją słowno-muzyczną pt.: "Ołówek do pasowania". Sztuka opowiadała o znaczeniu edukacji oraz roli nauczycieli w życiu młodych ludzi. Nawiązywała do wartości narodowych, ale także uwrażliwiała na losy człowieka i zachęcała do postaw prospołecznych. Przedstawienie przepełnione było humorem, kreatywnymi pomysłami oraz piękną muzyką. Wywołało zachwyt na twarzach wszystkich uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po spektaklu odbyła się ceremonia poświęcona pasowaniu pierwszoklasistów. Uczniowie ubrani w galowe stroje z niecierpliwością oczekiwali na ten szczególny moment. Ślubowanie złożyli w obecności przedstawiciela władz samorządowych, przybyłych gości, Dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Nieodłączną częścią tego wyjątkowego dnia w szkole okazały się także dyplomy, upominki oraz pamiątkowe zdjęcia.
Uroczystość Dnia Nauczyciela w naszej szkole zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Ten szczególny dzień był nie tylko okazją do świętowania, ale również do zbliżenia społeczności szkolnej oraz podkreślenia znaczenia pracy nauczycieli w kształtowaniu przyszłych pokoleń.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania opublikowanego na portalu Facebook przez Wiadomości Powiatu Siemiatyckiego:
https://www.facebook.com/share/v/QAmCcENV1aoT17ZH/https://www.facebook.com/share/v/QAmCcENV1aoT17ZH/
15.10.2024 - Nominacja do nagrody Szkoła Roku 2024
Nasza szkoła uzyskała nominację do nagrody Szkoła Roku 2024 w największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie podlaskim jest prowadzony przez "Kurier Poranny" i "Gazetę Współczesną". Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek, 22 października.Serdecznie dziękujemy14.10.2024 - Dzień Edukacji Narodowej
9.10.2024 - Spotkanie historyczne z edukatorkami Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach historycznych poświęconych żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej oraz towarzyszącym im zwierzętom. Psy, koty, ptaki, małpy, a nawet niedźwiedź towarzyszyły im w czasie II wojny światowej. Zwierzęta były z żołnierzami w ciężarówkach, w czołgach, samolotach, na okrętach i polu walki. One również dzieliły z nimi niebezpieczeństwa oraz trudy wojny. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię powstania oddziałów zbrojnych, biografie najbardziej zasłużonych dla Polski bohaterów.Zebrani z uwagą obejrzeli film”Miś Wojtek”. Poprzez takie filmy poznajemy nie tylko ważne fakty dotyczące II wojny światowej, odkrywamy także w jak wielu miejscach znaleźli się Polacy. Następnie uczniowie wysłuchali opowiadania o udziale zwierząt w działaniach wojennych, a także wzięli udział w dyskusji na ten temat. Wykonali pamiątkowe drewniane zakładki do książek. Chętnie grali w gry z cyklu „Zwierzęcej Brygady”: memory, Piotruś, Znaj Znak. Pracowali bardzo aktywnie i zespołowo.Tę ciekawą lekcję historii przeprowadziły edukatorki Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku Anna Kamińska oraz Wioleta Wróbel.7.10.2024 - Erazmus + Dzień 8.
"To już jest koniec..." ale w naszym przypadku jest inaczej niż w piosence - wracamy do Polski pełni wrażeń, wspomnień, nabytego doświadczenia, odkrytych talentów, pokonanych trudności. Jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Udział w projekcie dał nam wszystkim możliwość odkrycia samych siebie. Cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć tyłu pięknych chwil.
Ostatniego dnia spacerowaliśmy jeszcze po pięknych, słonecznych Salonikach. Podziwialiśmy piękno starożytnej oraz tej współczesnej architektury, różnorodność przyrody i potęgę morza. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś doświadczyć podobnych przeżyć. A teraz już wracamy do naszych domów.
Σας ευχαριστώ
6.10.2024 - Erazmus + Dzień 7
Dziś był ostatni dzień naszego pobytu w Platamonas. Poranek rozpoczęliśmy udziałem w zajęciach z aquaterapii. Dokonaliśmy techniki poruszania się w wodzie, relaksowaliśmy się się oraz spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie. Następnie podczas warsztatów plastycznych wykonaliśmy pracę pt. "Pocztówka z Grecji" . W sposób kreatyny wykorzystaliśmy naturalne dary Morza Egejskiego: muszelki, różnobarwne kamyki, złocisty piasek a nawet patyki.
Podczas całego pobytu mieliśmy także możliwość oglądania regionalnych produktów spożywczych w sklepach i na straganach. Podziwialiśmy wytwory lokalnych artystów. Nie zapomnieliśmy również o kupieniu pamiątek, które samodzielnie wybraliśmy. Miłą niespodzianką dzisiejszego przedpołudnia był przystanek na smaczne lody.
Niestety, nasza grecka przygoda powoli dobiega końca. Dlatego też nie mogliśmy zapomnieć o podziękowaniu osobom, które pomagały nam i były dla nas wsparciem na każdym etapie poznawania Grecji. Dziękujemy paniom: Justynie, Paulinie, Magdzie i Kasi. Dzięki Wam w naszych sercach pozostaną niezapomniane wspomnienia. Dziękujemy…
5.10.2024 - Erazmus + Dzień 6
W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w całodniowej wycieczce na wyspę Skiathos. Naszą podróż rozpoczęliśmy o wczesnych godzinach rannych. Udaliśmy się autokarem do oddalonego o dwie godziny od Platamonas, portu morskiego. Stamtąd wyruszyliśmy w przepiękny rejs wodami morza egejskiego na jedną z najbardziej malowniczych wysp greckich - Skiathos. W tym bajkowym miejscu mieliśmy okazję zobaczyć urokliwe, wąskie uliczki oraz typowe białe domki z niebieskim okiennicami. Podziwialiśmy całą okolicę wyspy z punktu widokowego znajdującego się na wieży zegarowej. Po typowym greckimi obiedzie udaliśmy się ponownie rejsem na plażę Koukounaries słynącą ze złocistego piasku mieniącego się w słońcu, krystalicznie czystej wody i lasu piniowego. To było dla nas niezapomniane przeżycie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do hotelu. Udział w wycieczce rozwinął nasze zainteresowania krajoznawcze i wzbogacił naszą wiedzę o tym wyjątkowym kraju.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
4.10.2024 - Erazmus + Dzień 5
Właśnie dobiegł końca kolejny, niezapomniany dzień naszego pobytu w Grecji. Dziś odwiedziliśmy Centrum Jazdy Terapeutycznej w Litochoro. Pod okiem licencjonowanego terapeuty uczyliśmy się czesania i głaskania koni, co pozwoliło nam redukować stres i lęk przed zwierzęciem. Podczas zajęć mieliśmy też możliwość jazdy na koniu, a wykonywane przez nas ćwiczenia doskonaliły koordynację ruchową. Pobyt w tym ośrodku przyniósł nam bardzo dużo radości i satysfakcji z pokonywania własnych lęków.
Wzruszającym akcentem dzisiejszego dnia było pożegnanie z naszymi kolegami i koleżankami ze szkoły E.E.E.E.K. w Katerini. Liczymy na to, że się jeszcze spotkamy!
Popołudniu odwiedziliśmy Centrum Informacji o Olimpie, gdzie podczas edukacyjnego spaceru obserwowaliśmy przyrodę znajdującą się na poszczególnych partiach górskich. Poszerzyliśmy też swoją wiedzę o lokalnej faunie i florze. Podczas projekcji trójwymiarowego (3D) filmu edukacyjnego dowiedzieliśmy się jak powstawały lądy i morza oraz Góra Olimp. Wywarło to na nas niesamowite wrażenie! Zdjęcia, które tam wykonaliśmy będą stanowiły dla nas pamiątkę.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
3.10.2024 - Zajęcia rozwijające kreatywność
Uczniowie klas IV-VIII D i E intensywnie pracowali w miesiącu wrześniu na zajęciach rozwijających kreatywność.
3.10.2024 - Zabawy z kasztanami
Kasztany są najbardziej lubianymi przez dzieci darami jesieni. Nie znamy dziecka, które by nie lubiło zabawy kasztanami. 3 października obchodzimy Dzień Kasztana więc z tej okazji w klasach IV-VIII D i E stworzyliśmy ciekawe zabawy z kasztanami: ludziki kasztanowe, zwierzaki z kasztanów, kasztanowe układanki/mandale, matematyka sensoryczna/ przeliczanie kasztanów, litery z kasztanów, odciskanie kasztanów w ciastolinie itp.
3.10.2024 - Erazmus + Dzień 4
Nasz dzień był bardzo intensywny. spędziliśmy go w partnerskiej szkole E.E.E.E.K. w Katerini. Wspólnie z kolegami i koleżankami z greckiej szkoły piekliśmy pyszne pomarańczowe ciasteczka podczas warsztatów kulinarnych oraz graliśmy w paraolimpijską grę boccia na zajęciach sportowych. Kolejnym naszym wspólnym zadaniem były zajęcia integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dało to nam możliwość do lepszego poznania się i nawiązania przyjaźni wielokulturowej. Przy okazji zaprezentowaliśmy greckim przyjaciołom naszą szkołę i miasto, w którym mieszkamy wykorzystując do tego nowoczesne technologie. Słoneczne popołudnie wykorzystaliśmy na zajęcia sensoryczne. Stymulowaliśmy zmysł węchu i smaku wykorzystując regionalne przysmaki.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
03.10.2024 - Zawody sportowe
Dzisiejszy dzień upłynął również pod hasłem "Grecja". Tym razem skupiliśmy się na zmaganiach sportowych w duchu igrzysk olimpijskich. Z dużym zaangażowaniem wzięliśmy udział w konkurencjach sportowych. Mieliśmy też przyjemność połączyć się on-line z naszymi kolegami i koleżankami przebywającymi w Grecji. Czekamy na Was! Spotkamy się już we wtorek.
02.10.2024 - Poznajemy smaki kuchni greckiej
Oglądając z zachwytem piękne zdjęcia naszych kolegów przebywających obecnie w Grecji zapragnęliśmy poznać bliżej zwyczaje i tradycje tego kraju.
Od rana dzielnie pracowaliśmy w kuchni przygotowując potrawy związane z Grecją. Zapoznaliśmy się także z prezentacją pokazującą nam położenie i tradycje tego państwa, a następnie sprawdziliśmy swoją wiedzę rozwiązując tematyczne zadania. Na zakończenie wszyscy spróbowaliśmy przygotowanych wcześniej smakołyków.
Pozdrawiamy naszych kolegów przebywających w Grecji i z niecierpliwością czekamy na nich w szkole w nadziei, że opowiedzą nam dużo więcej o tym pięknym i słonecznym kraju.
02.10.2024 - Erazmus + Dzień 3
Kolejny już dzień naszego pobytu w Grecji upłynął nam bardzo intensywnie. Odwiedziliśmy naszą partnerską szkołę E.E.E.E.K w Katerini i wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu ogrodnictwa, muzykoterapii oraz w zajęciach rozwijających zainteresowania informatyczno - komunikacyjne z zakresu TIK. To owocne spotkanie zwiększyło naszą świadomość w różnorodności kulturowej i wzmocniło relację oraz umiejętność współpracy w grupie. Nasze słoneczne popołudnie upłynęło na ciekawych warsztatach sensorycznych, które odbywały się m. in. na plaży. Wykorzystaliśmy do tego bogactwo greckiej natury rozbudzając zmysł dotyku podczas budowania zamków z piasku, układania wzorów z wydobytych z wody kamieni i muszelek oraz obserwacji morskich fal.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
01.10.2024 - Erazmus + Dzień 2
Właśnie mija drugi dzień naszego aktywnego pobytu w Grecji w związku z realizacją Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. Dziś spotkaliśmy się z naszą partnerską szkołą E.E.E.E.K. Katerini. Wspólnie uczestniczyliśmy w spotkaniu dotyczącym osób niepełnosprawnych. Mieliśmy okazję brać udział w pokazie umiejętności psa - asystenta osoby niewidomej. Ponadto zdobyliśmy cenne informacje na temat funkcjonowania osób niewidomych w życiu codziennym. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć długo wyczekiwane morze. Niektórzy z nas widzieli je po raz pierwszy w życiu! Popołudniu poznawaliśmy miejscowość, w której się znajdujemy - Platamonas i chętnie braliśmy udział w Grze Terenowej.
30.09.2024 - Erazmus + Dzień 1
Grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach wraz z nauczycielami szczęśliwie dotarła do Portu Lotniczego w Modlinie. Nasza młodzież właśnie rozpoczęła swoją wymarzoną podróż do Grecji w ramach realizacji Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
25.09.2024 - Impreza edukacyjna „Z ekologią na sportowo”
W ramach realizacji projektu ekologicznego „Ekologicznie i zdrowo czyli na sportowo” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w naszej szkole zorganizowana została impreza edukacyjnej pod hasłem „Z ekologią na sportowo”. Uczniowie wzięli udział w konkurencjach, grach i zabawach sportowych propagujących ochronę środowiska. Celem imprezy było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.
25.09.2024 - Teatr w naszej szkole
Dziś mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Teatr profilaktyczny edukacja i animacja "MAGIK" z przedstawieniem pt.: "Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska".
21-24.09.2024 - Wizyta przygotowawcza w Szkole E.E.E.E.K. Katerini
Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu w ramach Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym zgodnie z konkursem "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. W dniach 21-24 września Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach Pani Urszula Obrycka wraz z szkolnym koordynatorem projektu Panią Violettą Laskowską uczestniczyły w wizycie przygotowawczej w szkole E.E.E.E.K. Katerini. Podczas wizyty podpisano umowę o współpracy oraz zapoznano się ze specyfiką placówki, w której będą odbywać się zajęcia dla uczniów wyjeżdżających do Grecji w ramach programu. Podczas wizyty dokonano również oceny standardów zakwaterowania oraz bezpieczeństwa uczestników. Z wielką radością oczekujemy na rozpoczęcie projektu oraz na wszystkie nowe szanse, które zaoferuje on naszym uczniom i kadrze.
24.09.2024 - Ostatnie zajęcia przygotowujące do wyjazdu do Grecji
Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ostatnich, cyklicznych zajęciach przygotowujących do wyjazdu do Grecji w ramach Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym zgodnie z konkursem "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. Tym razem nasza młodzież aktywnie wzięła udział w zajęciach kulinarnych. Na wstępie uczniowie utrwalili nazwy typowych greckich potraw i produktów, a następnie własnoręcznie przygotowali przepyszną sałatkę HORIATIKI znaną u nas jako sałatkę grecką.
23.09.2023 - Uczczenie pamięci Sybiraków
W naszej szkole dbamy o tradycje i pamiętamy o ważnych datach w historii naszego kraju. Uczniowie przygotowali gazetkę upamiętniającą ludzi wywiezionych na Syberię. Przedstawiciele naszej szkoły złożyli wieniec pod pomnikiem Sybiraków. Uczniowie klas starszych zapalili znicze. Wzięli udział w warsztatach historycznych poświęconych temu wydarzeniu. Utrwalili przez to właściwe postawy podczas uroczystości o charakterze państwowym i kształtowali uczucia patriotyczne.
23.09.2024 - Spotkanie przygotowawcze w związku z wyjazdem do Grecji
Jak sobie poradzić w obcym miejscu, samemu na ulicy? Kogo i jak poprosić o pomoc. Na te i inne pytania w zakresie bezpieczeństwa odpowiedzi szukaliśmy pracując w oparciu o wysłuchane fragmenty książki „ Gdy Pola się zgubi”. To już kolejne spotkanie przygotowawcze do wyjazdu do Grecji, w związku z Projektem „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. Wspólnie przeanalizowaliśmy 6 zasad dla „zagubialskich”. Teraz już wiemy, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, a po pomoc trzeba zwrócić się do osób w mundurach. Gdy się zgubimy to nie powinniśmy sami szukać opiekuna tylko czekać w widocznym miejscu, aż nas znajdzie. Ciekawe rymowanki wpadające w ucho pozwoliły nam usystematyzować naszą wiedzę dotyczącą zachowań w trudnych sytuacjach.
23.09.2024 - Spotkanie z przedstawicielami policji
W ramach edukacji dotyczącej bezpieczeństwa naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji pani Aldona Ryszczuk oraz starszy posterunkowy Paulina Krasowska. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Rozmowa dotyczyła bezpiecznego poruszania się po ulicach, a w szczególności przypomniano i utrwalono zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Panie zwróciły uwagę na korzyści noszenia elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Następnie wytłumaczyły jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Powtórzyliśmy również numery alarmowe.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
23.09.2024 - Powitanie jesieni
W słoneczny wrześniowy poranek do szkoły Filialnej w Bacikach Średnich zawitała jesienna pora roku. Piękna Pani Jesień z kolorowymi liśćmi we włosach, w sukni mieniącej się jesiennymi barwami odwiedziła uczniów grup rewalidacyjno-wychowawczych. Przyniosła ze sobą kosze pełne darów z sadu, ogrodu i parku. Dzieci z radością przywiały Panią Jesień, która zachęcała je do poznawania przy pomocy zmysłów jesiennych skarbów, do tworzenia bukietów z liści oraz jej portretu. Wizyta gościa sprawiła, że buzie dzieci były uśmiechnięte, a w szkole zapanował nastrój przepełniony zapachem i barwami nowej pory roku.
Pomoc dla powodzian
Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w pomoc poszkodowanym w powodzi, która nawiedziła Polskę w jej południowo-zachodniej części. Zebrano wodę, żywność, środki czystości, łopaty i inne artykuły potrzebne ludziom, którzy zmagają się ze skutkami żywiołu i odbudowują zniszczenia. Nasi uczniowie wiedzą, że warto pomagać i chętnie to robią. W ramach zajęć Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali przenosić i pakować zebrane dary.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję pomocy ludziom, których spotkała powódź.
20.09.2024 - Kolejne spotkanie przygotowawcze odnośnie Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
W piątkowe przedpołudnie w ramach cyklicznych spotkań przygotowawczych do wyjazdu do Grecji, w związku z Projektem „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+, nasi uczniowie wybrali się do kilku sklepów. Tym razem mieliśmy zajęcia warsztatowe rozwijające samodzielność uczniów w zakresie robienia zakupów. Przypomnieliśmy sobie czego będziemy potrzebować na wyjeździe i co ewentualnie musimy jeszcze dokupić. Warto pamiętać o tym, żeby wcześniej przemyśleć potrzebę zakupów z rodzicami i że najważniejsze to postępować zgodnie z wcześniej przygotowaną listą.
20.09.2024 - Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach
Dziś mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. "Dwanaście Miesięcy " w wykonaniu podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Dziękujemy za dobry teatr i jak zwykle miłe przyjęcie naszych uczniów.
19.09.2024 - Posiłek w pizzerii
W nagrodę za zaangażowanie podczas akcji sprzątania najbliższej okolicy uczniowie klasy 4-8b odwiedzili pizzerię i miło spędzili tam czas.
19.09.2024 - Sprzątanie Świata
Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach angażuje się w 31. akcję Sprzątanie Świata - Polska. Nasi uczniowie z zaangażowaniem podejmują wyzwanie dbałości o czystą Ziemię.
19.09.2024 - Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu
Trochę ruchu na świeżym powietrzu w piękny, słoneczny dzień (kl. 4-8b).
19.09.2024 - Warsztaty na temat Starożytnej Grecji w ramach Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
W dalszym ciągu uczniowie naszej szkoły aktywnie podejmują działania związane z realizacją Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanego w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. Tym razem nasi nauczyciele przybliżyli uczniom wiedzę o starożytnej Grecji. Podczas prowadzonych warsztatów młodzież miała okazję poznać historię starożytnej Grecji, usłyszeć skąd wywodzi się teatr czy Igrzyska Olimpijskie. Punktem zajęć, który zdecydowanie zaciekawił naszych uczniów były zasłyszane historię o bogach greckich i innych mitach z fascynującej Mitologii greckiej. Na koniec chętnie wykonaliśmy też tematyczną pracę plastyczną. Zdobytą wiedzę utrwalaliśmy poprzez zagadki i quizy.
18.09.2024 - Zajęcia rozwijające kreatywność - "Magiczny dywan"
Uczniowie klas I-III G,H oraz kl. IV F w ramach zajęć rozwijających kreatywność pracowali przy wykorzystaniu magicznego dywanu. Celem było utrwalenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozwijanie kreatywności poprzez interaktywną naukę. Ważne było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze, takich jak: zasady korzystania z przejść dla pieszych, znaczenie sygnalizacji świetlnej, obserwacja nadjeżdżających pojazdów. Zajęcia pokazały, że kreatywne metody nauczania, takie jak wykorzystanie magicznego dywanu, mogą znacząco zwiększyć zaangażowanie i ułatwić przyswajanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie zrozumieli, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz jakie zasady należy stosować, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.
18.09.2024 - Diecezjalny Dzień Młodzieży w Drohiczynie
18 września 2024 uczestniczyliśmy w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Drohiczynie.
Po przyjeździe udaliśmy się na krótki spacer na Górę Zamkową, a następnie ruszyliśmy na plac przy replice ołtarza papieskiego gdzie wzięliśmy aktywny udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży .
Spotkanie rozpoczęło się tańcami integracyjnymi, które prowadził ks. Łukasz Redosz, Słowem zachęty i wspólnym tańcem zgromadził przed sceną rozentuzjazmowaną młodzież. Jawnogrzesznica, syn marnotrawny oraz miłosierny Samarytanin – historie tych ewangelijnych postaci zostały zaprezentowane przez artystów z krakowskiego teatru „Lilia”. Przy użyciu gestów, ruchu scenicznego, nie używając słów ukazywali miłość Boga, Jego miłosierdzie i dobroć, jaką okazuje każdemu człowiekowi. Rapowy koncert w wykonaniu Dobromira Makowskiego ubogacony był jego osobistym świadectwem powrotu do Boga. Dzielił się swoim doświadczeniem wiary, obecności Boga w jego życiu oraz radością przynależności do wspólnoty Kościoła.
Punktem centralnym była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka.
18.09.2024 - Robimy naleśniki
Nauka smażenia naleśników w klasie 4-8b.
17.09.2024 - Jesienne prace w ogrodzie
Piękna pogoda zachęciła uczniów SPdP do jesiennych prac w ogrodzie szkolnym. Chłopcy przekopali grządki i zebrali zioła. Dziewczynki zebrały cebulę i usunęły porażone zarazą liście pomidorów, wyrwały chwasty i podlały rośliny. Zebrane zioła przydadzą się do parzenia zimowej herbaty. Praca w ogrodzie ma właściwości terapeutyczne i pozwala na wyrabianie umiejętności niezbędnych w życiu codziennym.
17.09.2024 - Warsztaty językowe w ramach Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
W piękny, słoneczny wrześniowy dzień uczniowie z naszej szkoły, którzy przygotowują się do wyjazdu zgodnie z Projektem „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+, uczestniczyli w ciekawych warsztatach językowych. Zajęcia poprowadzone zostały przez wykwalifikowanego lektora języka angielskiego. Młodzież poznała podstawowe zwroty, które będą mogli wykorzystać podczas pobytu za granicą. Pani prowadząca zajęcia zapoznała też uczniów z angielskimi nazwami typowych potraw i produktów kuchni greckiej. Nasi podopieczni zdobytą wiedzę utrwalili podczas różnorodnych zabaw i ćwiczeń oraz odgrywanych scenek sytuacyjnych. Bardzo dziękujemy pani lektor za ciekawe zajęcia i przekazaną nam wiedzę.
10,12 i 16.09.2024 - Warsztaty "Z ekologią za Pan Brat"
W dniach 10, 12, 16 września 2024 roku w ramach realizowanego w naszej szkole projektu ekologicznego "Bądź EKO" finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeprowadzone zostały warsztaty "Z ekologią za Pan Brat". Uczestnikami spotkań były przedszkolaki z Przedszkola Nr 3 "Wesoła Trójeczka" w Siemiatyczach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Księżnej Anny Jabłonowskiej z Sapiehów w Siemiatyczach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach. Podczas spotkania zaproszeni goście wzięli udział w zabawach i grach o tematyce ekologicznej, poznali technikę papieru czerpanego, która pozwala ona na odzyskanie makulatury do celów plastycznych. Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Wasze starania i zaangażowanie sprawiły, że ten dzień był niezapomniany.
16.09.2024 - Kolejne spotkanie przygotowawcze w związku z Projektem „Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
W ramach cyklicznych spotkań przygotowawczych do wyjazdu do Grecji, w związku z Projektem „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+, nasi uczniowie szkolili swoje umiejętności w pakowaniu się. Dowiedzieli się jaki rodzaj bagażu będą posiadali oraz otrzymali instrukcje dotyczące zawartości bagażu podręcznego oraz rejestrowanego i obejrzeli filmiki instruktażowe dotyczące sposobów pakowania. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne podczas których samodzielnie lub z pomocą kompletowali zawartość walizki i plecaka. W ramach zajęć przygotowawczych uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób będzie przebiegała odprawa na lotnisku, a także jak będzie wyglądała ich pierwsza podróż samolotem. Nowa wiedza i umiejętności na pewno pomogą w lepszym przygotowaniu do wyjazdu.
12.09.2024 - Lekcja języka greckiego
Uczniowie wybierający się na wyjazd za granicę 12 września 2024r. uczestniczyli w zdalnej lekcji z języka greckiego. Uczyli się podstaw języka greckiego oraz poznawali grecką kulturę. W ten sposób nasi uczniowie starają się jak najlepiej przygotować się do wyjazdu do Grecji. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach realizacji Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanego w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.
10.09.2024 - Udział w Mszy Świętej
Tradycją naszej szkoły jest udział w Mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny. 10 września 2024r. społeczność szkolna wybrała się do Kościoła pw. św. Andrzeja Boboli na Mszę Świętą. Dziękujemy księdzu Danielowi za piękne kazanie skierowane do dzieci i nauczycieli. Wszyscy modliliśmy się w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły prosząc o mądrze i bezpiecznie przeżyty czas podczas nowego roku szkolnego.
10.09.2024 - Spotkanie w ramach projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej”
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym, cyklicznym spotkaniu dotyczącym wyjazdu zagranicznego w ramach realizacji Projektu „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanego w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+. Podczas dwugodzinnych zajęć prowadzonych przez nauczycieli ze szkoły młodzież miała okazję zdobyć wiele ciekawych informacji na temat miejsca, do którego pojadą. Celem tych zajęć przygotowawczych było przybliżenie uczniom informacji na temat Grecji. W ramach zajęć kulturowo-pedagogicznych uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z położeniem Grecji na mapie Europy oraz z sąsiadującymi z nią państwami. Każdy uczestnik miał okazję wskazać Grecję na mapie. Ponadto dzięki przygotowanej przez nauczycieli prezentacji multimedialnej, uczniowie mieli okazję poznać elementy kultury greckiej, co poszerzyło ich wiadomości i wzbudziło większe zainteresowanie krajem, do którego pojadą. Uczniowie mieli okazję zdobyć podstawowe informację na temat placówki E.E.E.E.K KATERINIS w Grecji, w której zajęciach będą uczestniczyć. Podczas tych warsztatów uczestnicy projektu zdobyli cenne rady i umiejętności, które przydadzą im się w trakcie wyjazdu. Dodatkowo udział w zajęciach przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat greckiej kultury, historii czy kuchni.
10.09.2024 - Skarby z wakacji
Uczniowie klas 4-8 E i D na zajęciach rozwijających kreatywność tworzyli kompozycje ze skarbów znalezionych podczas wakacji.
2.09.2024 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2024/2025. To ważny moment w życiu naszych uczniów i całej szkolnej społeczności. O godzinie 9.15 Pani Dyrektor Urszula Obrycka powitała wszystkich przybyłych Uczniów, Rodziców oraz gości Pana Starostę Mariusza Cieślika, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji. Pani Dyrektor złożyła zebranym życzenia na nowy rok szkolny oraz przedstawiła wychowawców klas.
Wszystkim uczniom życzymy, aby przychodzili do szkoły każdego dnia uśmiechnięci, uczyli się z przyjemnością, zdobywali wiedzę i kolejne umiejętności.
Wspaniałego nowego roku szkolnego!
Zaproszenie na rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025