• Uczniowski   Klub  Sportowy  "Promyk"

Wsystkie proponownae

smiley    W zajęciach   Uczniowskiego  Klubu Sportowego   „Promyk”  biorą udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum . Zajęcia maja na celu:

• Kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej poprzez naukę i zabawę
          • Rozwijanie u uczniów zdolności takich  jak siła, szybkość,   koordynacja oraz wytrzymałość
          • Poznanie zasad fair play obowiązujących w sporcie
          • Zapoznanie z przepisami obowiązującymi w grach i dyscyplinach sportowych

smiley    W  bieżącym roku szkolnym wzbogaciliśmy program zajęć o elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W trakcie zajęć organizowane są różnorodne turnieje sprawnościowe sprawdzające poziom umiejętności uczestników. Ponadto w ramach funkcjonowania Klubu Sportowego „Promyk” organizowane są  regularne wyjazdy naszych  wychowanków na pływalnię oraz inne formy aktywnego spędzenia wolnego czasu.  Tradycyjnie od kilku lat, możliwości wspólnej rywalizacji  i zabawy dają  organizowane   przez nas spartakiady sportowe  z udziałem zaproszonych gości.

smiley     Wszystkie proponowane przez nas formy aktywnego spędzenia wolnego czasu dostarczają naszym dzieciom pozytywnych emocji. Kształtują  poczucie własnej wartości,  wiary we własne siły i możliwości . Wywołują zadowolenie i uśmiech na buziach naszych sportowców.