• Szkolne koło teatralne

laugh Teatr szkolny jest interesującą formą i atrakcyjnym środkiem wspomagającym edukację szkolną. Spełnia zadania zarówno edukacyjne,  jak i wychowawcze. Stwarza ponadto możliwość rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Rozwija inwencję twórczą i kształtuje wyobraźnię niepełnosprawnych uczniów. Daje również ogromne możliwości zbliżenia młodzieży do szeroko rozumianej kultury. Szkolne koło teatralne  stwarza szansę zaszczepienia w młodym człowieku miłości do sztuki i chęci bywania w teatrze. Daje  możliwości rozwijania u dzieci i młodzieży ich zainteresowań.

laugh  W zajęciach koła biorą udział zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej jak też z gimnazjum. Zajęcia dostarczają uczniom okazji do przeżywania pozytywnych emocji. Dzięki spotkaniom uczniowie miło i pożytecznie spędzają czas. Rozwijają swoje zainteresowania i nabywają pewności siebie.

laugh Prezentacja efektów naszej pracy dostarcza wielu wzruszeń rodzicom oraz zaproszonym gościom, którzy oglądają i podziwiają naszych uczniów podczas szkolnych występów. Działalność koła stwarza również możliwości wyjścia z dziećmi i młodzieżą poza mury szkolne, co uatrakcyjnia edukację i pozwala na prezentację umiejetności aktorskich.  Wielokrotny  udział w przedstawieniach taetralnych, przelądach i konkursach  recytatrskich wspomaga rozwój naszych uczniów.  Poszerza  ich zainteresowanie otaczającym światem oraz pozwala na nawiąznaie nowych przyjażni.