• Warsztaty ekologiczne „Zostań przyjacielem wody”

W roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017 w naszej szkole realizowany jest projekt w formie  warsztatów ekologicznych pod nazwą "Zostań przyjacielem wody" współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Głównym celem projektu jest:

• rozwinięcie świadomości ekologicznej dotyczącej ochrony wód- wiedzy, poglądów, wyobrażeń o środowisku i jego zagrożeniach,
          • zaznajomienie z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i rozumienie konieczności ich przestrzegania,
          • kształcenie aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony środowiska,
          • kształtowanie wiedzy na temat produkcji, uzdatniania, oczyszczania, oszczędzania wody oraz roli człowieka i jego wpływu na środowisko.

Podczas warsztatów uczniowie uczestniczyli w następujących spotkaniach:

Światowy Dzień Wody - prelekcje ekologiczne, w których wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Zostali zapoznani z problemem zanieczyszczeń wody.

"Dzień eksperymentów  naukowych".

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie dowolnego eksperymenty z wykorzystaniem wody, a następnie zaprezentowanie  danego doświadczenia na forum szkoły.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał zestaw gadżetów ekologicznych.

Wycieczka do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Siemiatyczach - celem, której było zapoznanie uczniów z etapami oczyszczania wody niezbędnymi do jej wtórnego użytku oraz uświadomienie potrzeby oszczędzania wody w życiu codziennym.

Szkolny dzień wody.

Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w  zabawie „Chora rzeka” dzięki , której uświadomili sobie potrzebę dbania o czystość rzek.