• 11.04.2022 - Uroczyste Śniadanie Wielkanocne

• Nowa galeria 11.04.2022 - Uroczyste Śniadanie Wielkanocne została dodana do albumu fotograficznego

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Społeczność naszej szkoły zasiadła dziś do wspólnie przygotowanego świątecznego stołu. Były tradycyjne potrawy wielkanocne, babki, mazurki i ciasta. Tym pysznościom towarzyszyła ciepła atmosfera i mnóstwo uśmiechów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego by było tak smacznie i miło!

• 11.04.2022 - Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Filii Szkoły ZSS w Bacikach Średnich

• W okresie przedświątecznym uczniowie Szkoły Filialnej w Bacikach Średnich wzbogacali wiedzę na temat polskich tradycji i zwyczajów oraz symboliki Świąt Wielkanocnych. Spośród wielu eksponowanych przedmiotów wybierali te kojarzące się ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego oraz związane z tradycją polewania się wodą czyli Śmigusem – Dyngusem. Przygotowali święconkę, wybierając pokarmy i poznając ich symbolikę. Uczniowie wykonali stroiki na stół wielkanocny z wykorzystaniem gałązek bukszpanu, wielkanocnych ozdób oraz wyhodowanej przez siebie rzeżuchy. Ponadto pokaz różnorodnych jaj wielkanocnych, pisanek, kraszanek był inspiracją do wykonania przez dzieci kolorowych pisanek różnymi technikami.

• 5 - 8. 04.2022 - W Kościele i w Cerwki

• Nowa galeria 5 - 8. 04.2022 - W Kościele i w Cerwki została dodana do albumu fotograficznego

Post to czas rekolekcji, dlatego społeczność naszej szkoły w ramach przygotowań do Wielkiej Nocy, udała się 5 kwietnia do cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego oraz 8 kwietnia do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli. Uczniowie mieli możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi oraz Komunii Świętej. Był to czas modlitwy, wyciszenia i zadumy.

• 6.04.2022 - Rekolekcje Wielkopostne

• Nowa galeria 6.04.2022 - Rekolekcje Wielkopostne została dodana do albumu fotograficznego

6 kwietnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych. W tym roku wzięliśmy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi Bohdanowi Sawickiemu za przewodnictwo w nabożeństwie i wspólnie spędzony czas, który pozwolił na wyciszenie się i duchowe przygotowanie do świąt Wielkanocnych.

• 5.04.2022 - Projekt "Poznajmy się bliżej"

• Nowa galeria 5.04.2022 - Projekt "Poznajmy się bliżej" została dodana do albumu fotograficznego

W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 uczniowie młodszych klas z naszej szkoły postanowili kontynuować akcję pod hasłem „Poznajmy się bliżej ”, do której zostaliśmy włączeni przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Wołominie.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie przestrzeni do poznania innych osób z niepełnosprawnościami, poszukiwania nowych przyjaźni, wymiana doświadczeń edukacyjnych między uczestnikami projektu. Tym razem nasi uczniowie wraz z nauczycielami p. Kasią i p. Magdą wykonali tradycyjną pocztówkę wielkanocną, która została wysłana do zaprzyjaźnionej placówki z Wołomina- organizatorów projektu. W świątecznej karcie jak tradycji przystało nie mogło zabraknąć życzeń. Nasi uczniowie przy pomocy nauczycielek ułożyli życzenia wykorzystując symbole komunikacji alternatywnej, które później wkleili do środka pocztówki.

• 1.04.2022 - Pyszny sernik

• Nowa galeria 1.04.2022 - Pyszny sernik została dodana do albumu fotograficznego

W ramach przedmiotu Funkcjonowanie osobiste i społeczne uczniowie klasy IV-VIII "b" poszerzali wiadomości o zwierzętach gospodarskich. Rozpoznawali i nazywali rodzaje produktów pochodzących z gospodarstwa wiejskiego, omawiali ich wykorzystanie w codziennym jadłospisie oraz znaczenie naturalnych produktów zwierzęcych dla zdrowia człowieka. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowywaniu zdrowego sernika, następnie ze smakiem go spałaszowały ;-)

• 4.04.2022 - Na Niebiesko dla Autyzmu

• Nowa galeria 4.04.2022 - Na Niebiesko dla Autyzmu została dodana do albumu fotograficznego

Kwiecień jest miesiącem poświęconym autyzmowi. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w związku z czym dziś rozpoczęliśmy jego obchody. Nasi uczniowie stworzyli z niebieskich odbić swoich dłoni serce - wyraz solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.PS. To dopiero początek naszych działań w tym obszarze...

• 30.03.2022 Międzynarodowy Dzień Teatru w filii SPS w Bacikach

• Nowa galeria 30.03.2022 Międzynarodowy Dzień Teatru w filii SPS w Bacikach została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nauczyciele i opiekunowie Szkoły Filialnej w Bacikach Średnich zaprezentowali uczniom bajkę pt.: „Królewna Śnieżka” w formie teatrzyku. W spektaklu poza aktorami na scenie wystąpiły również pacynki i kukiełki. Ciekawa scenografia oraz niezwykłe efekty dźwiękowe wpłynęły na nastrój bajki i podkreśliły emocje granych postaci. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie, często reagowały śmiechem śledząc losy bohaterów. Po przedstawieniu wychowankowie podzielili się swoimi wrażeniami, wzięli udział w pogadance na temat czym jest teatr, poznali rodzaje teatrów oraz zasady zachowania się w teatrze. Zainspirowani spektaklem mieli możliwość zabawy w teatr i wcielenia się w wybrane role z wykorzystaniem pacynek. To było dla wszystkich bardzo emocjonujące przeżycie.