• Konkurs wiedzy ekologicznej

Regulamin  Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy Ekologicznej

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego jest Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

Konkurs współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Konkurs adresowany jest do uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym uczęszczających do placówek kształcenia specjalnego z województwa podlaskiego.

Cele konkursu:

• poszerzenie świadomości w zakresie ekologii,
          • świadome rozróżnienie zagrożeń, na które narażona jest przyroda,
          • budowanie poczucia odpowiedzialności za działania podejmowane w środowisku,
          • uświadomienie zachowań, które są sprzeczne z ochroną środowiska,
          • utrwalenie wiedzy na temat ochrony przyrody,
          • uwrażliwienie na piękno przyrody.

Konkurs odbędzie się 10 czerwca 2021 r. w godzinach 10.00 - 12.00. Zostanie przeprowadzony w placówkach macierzystych uczestników. Szkoły spotkają się online na platformie google.

W ramach konkursu uczestnicy wezmą udział w prelekcji oraz rozwiążą quiz o tematyce ekologicznej dotyczący ochrony przyrody.

Program konkursu
          g. 10.00 – 10.15    połączenie online, uroczyste powitanie uczestników konkursu.
          g. 10.15 – 10.45    prezentacja multimedialna na temat "Czym różni się przyroda zorganizowana od dzikiej?” na przykładzie Puszczy Białowieskiej.
          g. 10.45 – 12.00   rozwiązywanie testu  konkursowego.
          g. 12.00                  uroczyste zakończenie konkursu.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia potwierdzającego udział w konkursie do dnia 7 czerwca 2021r. listownie na adres szkoły Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, 17-300 Siemiatycze, ul. Tadeusza Kościuszki 43a, lub zeskanowany dokument na adres e-mail: zss@st.siemiatycze.wrotapodlasia.pl

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizator:                                                                                                                      Konkurs dofinansował:

Pliki do pobrania:

Regulamin_konkursu_2021.docx