• Wycieczki i spotkania integracyjne

smiley   Wśród stosowanych przez nas metod i form terapii bardzo ważne miejsce zajmują w naszej szkole organizowane wycieczki i spotkania integracyjne. Okazało się, że stanowią one ciekawy element naszej szkolnej codzienności i są doskonałą formą  praktycznego poznawania świata.

smiley   Zgodnie z zasadą, „że życie jest najlepszym z nauczycieli…” tak często, jak to tylko możliwe organizujemy różnorodne wycieczki. W trakcie nich pokonywanie prawdziwych trudności związanych często z niepełnosprawnością fizyczną lub z tym, że świat wokół nas jest niezrozumiały, to dla naszych uczniów niepowtarzalna okazja do zdobywania niezależności i samodzielności. Każdy wyjazd to nie tylko relaks i odpoczynek, ale też niezwykła, jakże odmienna od codzienności lekcja życia. Wycieczki stanowią nie tylko ciekawą formę nauki dla dzieci, są one również nauką dla nas- ich nauczycieli i opiekunów. Oznacza to, że uczymy się od nich prostoty spojrzenia na świat, umiejętności cieszenia z rzeczy najprostszych, radości czerpanej z przebywania razem.

smiley  Staramy się organizować wycieczki krajoznawcze, które przybliżają naszym uczniom walory turystyczne naszego państwa. Zwiedzaliśmy wspólnie między innymi Warszawę, Mikołajki, Białowieżę. Ponadto naszym celem staje się również zapoznanie uczniów z urokami naszego miasta poprzez organizowanie wycieczek w jego najbliższej okolicy. Często zabieramy również naszych podopiecznych do różnorodnych zakładów przemysłowych w celu przybliżenia im rodzaju wykonywanej w nich pracy.

smiley   Ważną tradycją naszej szkoły stało się również organizowanie różnorodnych spotkań integracyjnych, w trakcie których wspólnie spędzamy czas z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich możemy wyróżnić: Spotkania opłatkowe, spotkanie z okazji Święta Rodziny i Dnia Mamy, organizacja Spartakiady itp. Naszymi gośćmi są najczęściej rodzice naszych uczniów czy zaprzyjaźnieni uczniowie siemiatyckich szkół lub uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, jak również przedstawiciele władz lokalnych naszego miasta. Spotkania te stają się dla nas okazją do wspólnego spędzania czasu, wzajemnego poznawania siebie.
          smiley   Zapraszamy do obejrzenia fotograficznych relacji z naszych wycieczek i organizowanych przez nas spotkań integracyjnych, które znajdują się w zakładce o nazwie album fotograficzny.