- Informacje ogólne
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pt. „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” realizowanym w ramach Programu Erasmus+
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie dla kadry
- Wyniki rekrutacji uczestników projektu
- Wyniki rekrutacji kadry do projektu
- Pliki do pobrania
- Zajęcia przygotowawcze
- Realizacja Projektu
- Podsumowanie Projektu
- Efekty Projektu
- liczba odwiedzin: 69
Podsumowanie Projektu
18 października 2024r. w ramach Erasmus Days po raz kolejny wróciliśmy wspomnieniami do Grecji. W piątkowe, słoneczne przedpołudnie uczestnicy projektu zaprezentowali pracownikom szkoły oraz swoim koleżankom i kolegom piękne slajdy. Merytorycznie wspomogła ich Pani Magda, która opowiedziała o wszystkich naszych przygodach, a każdy z uczestników projektu chętnie też opowiadał o tym, co najbardziej zapamiętał z wyjazdu. Następnie przy dźwiękach greckiej muzyki mogliśmy spróbować przygotowanych przez uczniów pod opieką nauczycieli przepysznych greckich specjałów oraz słodkich przysmaków prosto z Grecji. Dodatkową atrakcją tego dnia była gra w boule, której zasad nauczyliśmy się w Grecji. Na szczęście nie wymaga ona specjalistycznych umiejętności, ważna jest tylko dokładność rzutu do celu… Bogaci w nowe doświadczenia wracamy do naszej szkolnej codzienności i będziemy z niecierpliwością czekać na kolejną rekrutację do programu, ponieważ takie wyjazdy są niezastąpioną okazją do poszerzania horyzontów i otwierania się na świat.
1021 listopada 2024r. podczas posiedzenia szkoleniowej Rady Pedagogicznej nauczyciele uczestniczący w mobilności edukacyjnej w ramach programu Erasmus + podzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z wyjazdu. Opowiedzieli o systemie kształcenia w Grecji, następnie skupili się na zasadach funkcjonowania greckiej placówki edukacyjnej dla osób z niepełnosprawnościami. Wspomagając się prezentacją multimedialną, pokazali różne innowacyjne formy terapii i zajęć , które mieli okazję obserwować i w których również uczestniczyli. Spotkanie było również okazją do wymiany informacji na temat różnic i podobieństw na temat organizacji pracy edukacyjnej w Grecji i Polsce. Realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju szkoły. Doświadczenia i nowo zdobyta wiedza pomogły zweryfikować i udoskonalić dotychczas stosowane metody i formy pracy. Był to pierwszy projekt realizowany w naszej szkole i zdecydowanie wpłynął pozytywnie na wdrożenie dobrych praktyk i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie edukacji i pracy z młodzieżą niepełnosprawną.
Projekt „Nasze miejsce w społeczności europejskiej” o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000148432 realizowanym w ramach konkursu "Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" w ramach Programu Erasmus+.