• Zajęcia nr 1 - wrzesień 2022/2023

Podczas pierwszych zajęć z  Laboratoriów Przyszłości uczniowie naszej szkoły zapoznali się ze sprzętem zakupionym w ramach projektu. Największą ciekawość wzbudziła drukarka 3D. Po wspólnych rozmowach zapadła decyzja o budowie pierwszego „naszego samochodu”. Model został wybrany przez uczniów, więc drukarka w ruch. Zdjęcia będziemy dodawać sukcesywnie podczas powstawania modelu terenówki.

Zajęcia nr 2 - październik 2022/2023

Uczniowie naszej szkoły w ramach projekt Laboratoria Przyszłości poznali klocki konstrukcyjne  Korbo. Dzięki nim uczniowie ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, poznają i utrwalają kolory, ale także mogą z ich pomocą kształtować różne kompetencje. Ich atrakcyjność, kolorystyka, różnorodność kształtów, złączek i możliwości wyzwalają w uczniach motywację do nauki przez zabawę. Przygodę z klockami zaczęliśmy od zapoznania się z kształtami i elementami zestawu. Uczniowie swobodnie konstruowali własne budowle, usprawniając przy tym motorykę małą.

Zajęcia nr 3 - listopad 2022/2023

Photon to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Wspiera w rozwoju podstawowych umiejętności. Zajęcia z robotem Photon pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i manualną naszych uczniów. Tym samym polepszają ich orientację przestrzenną, uczą  planowania, przewidywania oraz rozumienia logiki zdarzeń.

Zajęcia nr 4 - grudzień 2022/2023

Podczas wizyty Mikołaja nasi uczniowie uczyli się samodzielnie robić zdjęcia dzięki aparatowi „Sony” zakupionemu w ramach inicjatywy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie samodzielnie dochodzili jak należy, włączyć i ustawić odpowiedni tryb zdjęcia. Zobaczcie jak nam wyszło.

Zajęcia nr 5 - styczeń 2022/2023

Integracja przez teatr. Przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. "Prezenty w naszych sercach"
          Film powstał z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W celu jego obejrzenia należy kliknąć w zdjęcie poniżej :-)

Zajęcia nr 6 - luty 2022/2023

Na zajęciach rozwijających kreatywność klasa IV-VIII D z Korbo-klocków wykonała „Karmnik dla ptaków”. Karmnik powstał według własnego projektu uczniów, nie zabrakło nawet autorskich ptaków. Każdy mógł zmierzyć się z tym niełatwym konstruktorskim zadaniem. Efekty pracy przedstawiamy na zdjęciach.

Zajęcia nr 7 - marzec 2022/2023

„Pierwszy dzień wiosny z Photonem” – uczniowie wyznaczyli trasy dla robotów, ilustracjami przedstawiającymi oznaki wiosny. Do każdego obrazka przypisany został określony kolor. Uczniowie mieli za zadanie tak sterować robotami za pomocą Joysticka w aplikacji Photon Edu, aby podjechały do każdej ilustracji i zmieniły na określony kolor czułek. Zajęcia były doskonałą okazją do kształtowania umiejętności skupienia się i koncentracji uwagi na określonym zadaniu oraz rozwijania orientacji przestrzennej.

Zajęcia nr 8 - kwiecień 2022/2023

Podczas zajęć z pomocą drukarki 3D zakupionej w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" powstały elementy do stroików, które to upiększyły klasy oraz stoły podczas wspólnego śniadania wielkanocnego.

Zajęcia nr 9 - maj 2022/2023

Maj w naszej szkole jest miesiącem, kiedy obchodzimy Święto Rodziny. Z tej okazji została przygotowana specjalna ścianka fotograficzna, a nasi uczniowie mogli wcielić się w profesjonalnych fotografów robiąc zdjęcia aparatem i sprzętem fotograficznym zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Zajęcia nr 10 - czerwiec 2022/2023

Nasz pierwszy samochód gotowy! Przez cały rok szkolny, podczas zajęć uczniowie przy wsparciu nauczyciela drukowali poszczególne elementy auta, aż w końcu, w czerwcu złożyli go w całość. Dzięki wykorzystaniu drukarki 3D kształciliśmy w uczniach myślenie przestrzenne oraz zapoznawaliśmy ich z zasadami konstrukcyjnymi. Nauka obsługi Drukarki 3D przyniosła nam wiele radości oraz rozbudzała w naszych uczniach kreatywność.

Zajęcia nr 11 - I półrocze w roku szkolnym 2023/2024

Na zajęciach z kreatywności z okazji "Dnia kropki" powstały kropki z klocków Korbo. Zajęcia realizowane z wykorzystaniem wyposażenia zakupionego w ramach Programu MEN " Laboratoria przyszłości."

Zajęcia nr 12 - I półrocze w roku szkolnym 2023/2024

„Jesień w sadzie” – utrwalenie informacji o polskich drzewach owocowych z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon. Uczniowie rozwijali zainteresowania przyrodnicze, wyrabiali zwinność i szybkość, rozwijali umiejętność liczenia oraz ćwiczyli uwagę i pamięć.

Zajęcia nr 13 - II półrocze w roku szkolnym 2023/2024

22 kwietnie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie brali udział w konkurencjach, utrwalając zasady segregacji śmieci przy pomocy Photonów- interaktywnych robotów.