• OPP - Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem

Oddział Terenowy w Siemiatyczach

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach wspomaga działalność naszej szkoły.

heart     Stowarzyszenie zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej grupy nauczycieli i rodziców dzieci z niepełnosprawnościami z terenu powiatu siemiatyckiego. W 2007 roku  za swój główny cel obrało wspieranie działalności jedynej w powiecie siemiatyckim placówki kształcenia specjalnego, obejmującej edukacją, wychowaniem, terapią, rewalidacją i opieką dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz autyzmem. W roku 2008 uzyskało status organizacji pożytku publicznego.

heart      Członkami stowarzyszenia są pracownicy szkoły oraz rodzice niepełnosprawnych uczniów. Wspólnymi siłami wszyscy członkowie organizacji działają społecznie na rzecz rozwoju placówki, ale przede wszystkim pomocy dzieciom wymagającym szczególnej opieki.

heart      Bez pomocy prywatnych darczyńców,  a także wielu firm lokalnych i ogólnopolskich oraz wszystkich, którzy przekazali 1,5 % podatku działalność stowarzyszenia nie byłaby  możliwa. W tym miejscu pragniemy z całego serca wszystkim Państwu podziękować.

Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych ​w​ ​ramach​ ​projektu​ PITax.pl​ dla​ ​OPP

Serdecznie dziękujemy  !!!