• Zespół muzyczno-taneczny „Biedroneczki”

smiley      Zespół taneczny „Biedroneczki” rozpoczął  swą  działalność w 2005r. zgodnie z hasłem:  „Muzyka jest mową duszy”.   Według nas   obcowanie z tańcem ma olbrzymi wpływ na procesy motywacji dziecka z niepełnosprawnością intelektualną,  ponieważ:

•  pobudza do aktywności celowej
          •  pozwala odreagować silne emocje
          •  dostarcza różnorodnych przeżyć
          •  modeluje zachowanie
          •  rozwija uczuciowość i wrażliwość
          •  stymuluje i wspomaga wszechstronny i harmonijny rozwój
          •  umożliwia rozwijanie indywidualnych talentów i zainteresowań

smiley   W prowadzonych w ramach „Biedroneczek” zajęciach biorą udział uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Proponowany program nauki tańca dostosowany jest do indywidualnych możliwości wychowanków. Podczas zajęć członkowie zespołu poznają zasady tańca klasycznego, nowoczesnego, elementy gimnastyki artystycznej i techniki wolnej, uczą się polskich tańców narodowych i tańca towarzyskiego.  Nasi uczniowie w ramach zajęć tanecznych poznali, m.in.:

• taniec belgijski
          • taniec serbski
          • taniec japoński

smiley    Naszą myślą przewodnią w rozwijaniu umiejętności tanecznych dzieci jest połączenie zabawy i tańca. Systematyczne próby i spotkania wykreowały małych artystów, którzy goszczą na scenie ośrodków kulturalnych i placówek naszego miasta i jego okolic. Doświadczenia taneczne zespołu są bogate, gdyż grupa bierze udział w wielu uroczystościach szkolnych pozaszkolnych.

smiley    Dzięki swojej działalności zespół promuje naszą placówkę na konkursach, przeglądach oraz imprezach okolicznościowych. Efektem naszej pracy stało się zdobycie wielu wyróżnień na galach, konkursach i przeglądach regionalnych.

smiley         Zespół „Biedroneczki” uczestniczył między innymi w:

• Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sokółce
          • Festiwalach Piosenki Religijnej
          • Przeglądach Działalności Artystycznej w Sokołowie Podlaskim
          • Koncercie na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane  pt: „Kapela Dobrych Serc”
          • Występach z okazji Dnia Dziecka w miejscowym amfiteatrze
          • W prezentacji  twórczości osób niepełnosprawnych w białostockim  „Spodku”
          • Otwarciu WTZ nr 3 w Dołubowie

smiley       Do dnia dzisiejszego taniec wzbogacany nową choreografią uświetnia imprezy i uroczystości organizowane w naszej szkole. Każdy występ na scenie przynosi naszym uczniom radość i zadowolenie.

Zespół taneczny „ Biedroneczki”

Zespół taneczny „ Biedroneczki” rozpoczął swoją działalność w 2005r. zgodnie z hasłem „Muzyka jest mową duszy”. Według nas obcowanie z tańcem ma olbrzymi wpływ na procesy motywacji dziecka z niepełnosprawnością intelektualną, dlatego że:

- pobudza do aktywności celowej

- pozwala odreagować silne emocje

- dostarcza różnorodnych przeżyć

- modeluje zachowanie

- rozwija uczciwość i wrażliwość

- stymuluje i wspomaga wszechstronny i harmonijny rozwój

- umożliwia rozwijanie indywidualnych talentów i zainteresowań

W prowadzonych w ramach „Biedroneczek” zajęciach biorą udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Proponowany przez opiekuna zespołu program nauki tańca dostosowany jest do indywidualnych możliwości dzieci. Podczas zajęć członkowie zespołu poznają zasady tańca klasycznego, nowoczesnego, elementy gimnastyki artystycznej i techniki wolnej, uczą się polskich tańców narodowych i tańca towarzyskiego.

Nasi uczniowie w ramach zajęć tanecznych poznali:

- taniec belgijski

- taniec serbski

- taniec belgijski

- taniec japoński

Naszą myślą przewodnią w rozwijaniu umiejętności tanecznych dzieci jest połączenie zabawy i tańca. Systematyczne próby i spotkania wykreowały małych artystów, którzy goszczą na scenie ośrodków kulturalnych i placówek naszego miasta i jego okolic. Doświadczenia taneczne zespołu są bogate, gdyż grupa bierze udział w wielu uroczystościach szkolnych pozaszkolnych. Dzięki swojej działalności zespół promuje naszą placówkę na konkursach, przeglądach oraz imprezach okolicznościowych. Efektem naszej pracy stało się zdobycie wielu wyróżnień na galach, konkursach i przeglądach regionalnych.

Zespół „Biedroneczki” uczestniczył między innymi w:

- Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sokółce

- Festiwalach Piosenki Religijnej

- Przeglądach Działalności Artystycznej

- Przeglądzie tanecznym pt: „Kapela Dobrych Serc”

- Występach z okazji Dnia Dziecka w miejscowym amfiteatrze

- Otwarciu WTZ nr 3 w Dołubowie